Modernizacja Szpitala Praskiego

2007-05-24 11:47
modernizacja szpitala praskiego
Autor: brak danych

Rozpoczyna się rozbudowa szpitala p.w. Przemienienia Pańskiego na warszawskiej Pradze Północ. Modernizacja jednej z najstarszych placówek tego typu w Warszawie ma pochłonąć ponad 60 mln zł.

Plan unowocześnienia szpitala gotowy był już w 2005 roku, jednak dopiero teraz dyrekcja dostała wszystkie konieczne zezwolenia oraz środki na sfinansowanie inwestycji. Pierwszy etap, budowa nowego pawilonu, rozpocznie się w listopadzie 2006 roku. Czteropiętrowy budynek, który ma zostać wkomponowany pomiędzy istniejące już obiekty będzie miał powierzchnię 10 tys. mkw. Znajdą się w nim pracownie diagnostyczne, osiem sal operacyjnych, oddział ratunkowy i pooperacyjny. Pawilon będzie połączony z resztą budynków łącznikami i podziemnymi korytarzami, co umożliwi przewożenie pacjentów na inne oddziały bez potrzeby wychodzenia na zewnątrz.

Równocześnie przeprowadzane będą prace remontowe w dwóch starych obiektach. Obejmują one ogólną renowację sal oraz stworzenie nowych placówek. Powstać ma odział geriatryczny zajmujący się leczeniem i rehabilitacją starszych osób. Całość projektu uwzględnia wszystkie zalecenia resortu zdrowia oraz spełnia normy Unii Europejskiej. Wszystkie prace w nowej jak i starej części szpitala mają zakończyć się w 2012 roku.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej