Modernizacja Opery Leśnej w Sopocie rozpocznie się w lutym

2010-01-22 11:00
Opera Leśna
Autor: Urząd Miasta Sopotu

W poniedziałek, 18 stycznia 2010 r. podpisana została umowa z generalnym wykonawcą inwestycji firmą Alstal Grupa Budowlana. W najbliższym tygodniu ma nastąpić oficjalne przekazanie placu budowy. Tym samym na początek lutego wykonawca wyznaczył termin rozpoczęcia prac rozbiórkowych. Kolejny etap to roboty ziemne i konstrukcyjne.

Gruntowna modernizacja Opery Leśnej planowana była od kilku lat. Wymagania postawione przez zamawiającego precyzowały m.in., że dach nad widownią Opery Leśnej ma być docelowo konstrukcją hybrydową, która polega na współpracy konstrukcji stalowej z powłoką zadaszenia. Konstrukcja dachu przewiduje ukształtowanie w formę wygiętego liścia i wykonanie z materiału wykorzystanego m.in. przy budowie obiektów olimpiady w Seulu. Przygotowane zostaną specjalne miejsca dla osób niepełnosprawnych. Zamiast przymocowanych do betonu desek pojawić się mają wyprofilowane plastikowe krzesełka. Przebudowa nie ominie również sceny i garderób.

O wydanie pozwolenia na remont i modernizację opery, we wrześniu 2008 r. wystąpił Referat Inwestycji Urzędu Miasta Sopot. Wraz z wnioskiem przedstawiony został projekt budowlany. 23.09.2008 r. roku zostało wydane pozwolenie na modernizację przestrzeni i infrastruktury.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej