Modernizacja linii kolejowej CE-59

2007-06-12 15:59
Modernizacja linii kolejowej
Autor: brak danych

Układ torowy i elektryfikacja linii kolejowej CE-59 na odcinku Międzylesie - granica Państwa zostaną zmodernizowane. Wszystkie prace, warte 97 mln zł wykona firma Skanska.

Magistrala kolejowa CE-59 Wrocław - Kamieniec Ząbkowicki - Kłodzko - Międzylesie jest linią o znaczeniu międzynarodowym. Dzięki jej remontowi zwiększy się dostępność województwa dolnośląskiego oraz jego atrakcyjności pod względem gospodarczym i turystycznym, możliwość wygenerowania dodatkowych przewozów dzięki poprawieniu parametrów techniczno-eksploatacyjnych. Oprócz tego po modernizacji nastąpi zwiększenie zdolności przepustowych oraz poprawa bezpieczeństwa ruchu.

Wyremontowany zostanie prawie 8-kilometrowy odcinek układu torowego od Międzylesia do granicy z Czechami. Główne zadania inwestycyjne to modernizacja układów torowych na stacji i szlaku wraz z przebudową podtorza i renowacją odwodnienia, elektryfikacja odcinka, przebudowa 5 przejazdów i wykonanie robót drogowych, modernizacja obiektów inżynieryjnych - w tym 6 przepustów kolejowych i 3 drogowych oraz 1 wiaduktu, przebudowa 5 przejazdów kolejowych, a także modernizacja oświetlenia wieżowego wraz z wymianą projektorów. W ramach kontraktu wykonana zostanie również przebudowa urządzeń sterowania ruchem kolejowym oraz zabudowa urządzeń diagnostyki stanów awaryjnych taboru DSAT wraz z ich zasileniem w energię elektryczną. Prace rozpoczną w czerwcu 2007 roku, a ich zakończenie planowane jest na grudzień 2008 roku.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej