Modernizacja linii kolejowej CE-59

2007-06-12 15:59
Modernizacja linii kolejowej
Autor: brak danych

Układ torowy i elektryfikacja linii kolejowej CE-59 na odcinku Międzylesie - granica Państwa zostaną zmodernizowane. Wszystkie prace, warte 97 mln zł wykona firma Skanska.

Magistrala kolejowa CE-59 Wrocław - Kamieniec Ząbkowicki - Kłodzko - Międzylesie jest linią o znaczeniu międzynarodowym. Dzięki jej remontowi zwiększy się dostępność województwa dolnośląskiego oraz jego atrakcyjności pod względem gospodarczym i turystycznym, możliwość wygenerowania dodatkowych przewozów dzięki poprawieniu parametrów techniczno-eksploatacyjnych. Oprócz tego po modernizacji nastąpi zwiększenie zdolności przepustowych oraz poprawa bezpieczeństwa ruchu.

Wyremontowany zostanie prawie 8-kilometrowy odcinek układu torowego od Międzylesia do granicy z Czechami. Główne zadania inwestycyjne to modernizacja układów torowych na stacji i szlaku wraz z przebudową podtorza i renowacją odwodnienia, elektryfikacja odcinka, przebudowa 5 przejazdów i wykonanie robót drogowych, modernizacja obiektów inżynieryjnych - w tym 6 przepustów kolejowych i 3 drogowych oraz 1 wiaduktu, przebudowa 5 przejazdów kolejowych, a także modernizacja oświetlenia wieżowego wraz z wymianą projektorów. W ramach kontraktu wykonana zostanie również przebudowa urządzeń sterowania ruchem kolejowym oraz zabudowa urządzeń diagnostyki stanów awaryjnych taboru DSAT wraz z ich zasileniem w energię elektryczną. Prace rozpoczną w czerwcu 2007 roku, a ich zakończenie planowane jest na grudzień 2008 roku.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej