Miastoprojekt Wrocław wykonawcą Aquaparku Bania w Białce Tatrzańskiej

2010-08-10 11:16
Miastoprojekt Wrocław wykonawcą Aquaparku Bania w Białce Tatrzańskiej
Autor: Miastoprojekt Wrocław Powierzchnia działki to prawie 18 000 mkw. Wielki, zielony dach obiektu został płynnie wtopiony w krajobraz, widać nieregularne bryły, a także wystrój nawiązujący do góralskiej, regionalnej tradycji.

Firma Miastoprojekt Wrocław została wykonawcą Aquaparku Bania w Białce Tatrzańskiej. To kolejna inwestycja tego przedsiębiorstwa związana z budową parków wodnych. Obiekt w Białce będzie realizowany z kapitału prywatnego ze wsparciem środków UE.

Park wodny może stać się konkurencją dla obiektu w Bukowinie Tatrzańskiej oddalonego o ok. siedem kilometrów. Usytuowany na stoku Kotelnicy, w bezpośrednim sąsiedztwie wyciągów narciarskich i pensjonatów, Park Wodny podzielony będzie na trzy strefy:

  • rekreacyjną,
  • wypoczynkową
  • i relaksacyjną.

To dobre rozwiązanie, pozwalające pogodzić różne sposoby wypoczynku.

Na różnorodność postawiono w mieszczącym się na terenie obiektu saunarium – powstaną tam sauny zapachowe, fińskie, suche i mokre. Nie zabraknie także napopularniejszych atrakcji, takich jak fale, potoki, wodospady czy zjeżdżalnie. W obiekcie znajdzie się również SPA. Do podgrzewania obiektu wykorzystane zostaną wody geotermalne.

Przyglądając się wizualizacji, nie sposób pominąć kwestii architektonicznych. Powierzchnia działki to prawie 18 000 m2. Duży, zielony dach obiektu ma być płynnie wtopiony w krajobraz. Za projekt aquaparku odpowiada Biuro Projektowe ETC Architekci z Wrocławia. Właśnie na zlecenie tej firmy, obsługującej inwestora Aquaparku – firmę Park Wodny Bania, Miastoprojekt zajął się zarządzaniem i budową obiektu. Otwarcie Parku Wodnego planowane jest na lipiec 2011 roku.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej