Meble miejskie - estetyka, funkcja, ergonomia. Pomysł na meble miejskie producenta z Czech

2022-02-17 14:34
Kolekcja mebli miejskich Leva Public
Autor: Fotograf: Julius Filip, materiały firmy EGOE Meble miejskie Leva Public na stacji paliw EuroOil. Realizacja - 2020 rok

Meble miejskie powinny zapewniać komfort korzystania z przestrzeni i organizować strefy wypoczynku, ale również uatrakcyjniać miejsce w którym się znajdują i miejską przestrzeń. Wszystkie te funkcje wydają się spełniać meble miejskie czeskiego producenta EGOE. Naszym odkryciem jest kolekcja Leva Public, doceniona nagrodą reddot winner 2021.

Meble w przestrzeni miejskiej muszą przede wszystkim spełniać określone zadania. Liczy się funkcjonalność i komfort korzystania - to oczywiste. Należy też uwzględnić potrzeby osób niepełnosprawnych, które są przecież pełnoprawnymi użytkownikami przestrzeni publicznych.

Proste i nieskomplikowane w formie meble sprawdzą się w wielu sytuacjach, ale różne formy wypoczynku oraz umożliwienie użytkownikom indywidualizacji zachowań w przestrzeni miejskiej zagwarantują elementy łączące w sobie wiele funkcji. Multifunkcjonalność mebli miejskich zatem jest ważna, bo pozwala użytkownikom na dostosowanie ich do własnych potrzeb.

Meble miejskie muszą być trwałe. Trwałe meble to niższe koszty utrzymania i konserwacji. Meble miejskie powinny być odporne na działanie czynników atmosferycznych, a także wandalizm.

Kolekcja mebli miejskich Leva Public

Kostki Leva public to otwarty system modułowy. Pozwalają one na dobranie zarówno odpowiedniego rozwiązania konstrukcyjnego, jak i materiałów i akcesoriów. W ten sposób meble miejskie Leva mogą sprostać wymaganiom w zakresie wypoczynku w miejscach publicznych. Podstawę stanowi rama o wymiarach zewnętrznych 2165 × 2165 mm i całkowitej wysokości 2400 mm.

Kolekcja mebli miejskich Leva Public
Autor: materiały prasowe firmy EGOE Sześcian z kolekcji Leva Public tworzy otwartą ze wszystkich stron przestrzeń zachęcając do wypoczynku
Kolekcja mebli miejskich Leva Public
Autor: materiały prasowe firmy EGOE System modułowy Leva składa się z podstawowych modułów sześcianów oraz akcesoriów. Elementy stalowe są wykonane ze stali ocynkowanej pomalowanej proszkowo. Belki nośne wykonano z drewna modrzewiowego
Kolekcja mebli miejskich Leva Public
Autor: Fotograf: Julius Filip, materiały firmy EGOE Szkoła Podstawowa Šlapanice, realizacja 2021 rok.

System modułowy Leva składa się z podstawowych modułów sześcianów oraz akcesoriów. Elementy stalowe są wykonane ze stali ocynkowanej pomalowanej proszkowo. Belki nośne wykonano z drewna modrzewiowego.

Czeski producent wykorzystuje tkaniny przeznaczone do stosowania na zewnątrz, odporne na działanie promieni UV i warunki atmosferyczne oraz deszcz. Jeśli jednak ilość wody jest tak duża, że przeniknie wgłąb tapicerki, specjalna pianka przeznaczona do użytku na zewnątrz Dryfeel o otwartej strukturze komórkowej pozwoli jej wycieknąć ze środka. W ten sposób zapobiega rozwojowi bakterii i pleśni, pomaga w cyrkulacji powietrza i przez to w szybszym schnięciu.

Projekty powstają we własnym Egoé studio projektowym.

Możliwości budowy modułów Leva Public można sprawdzić na stronie www.egoe-life.eu/pl/leva-public/

Kolekcja mebli miejskich Leva Public
Autor: materiały prasowe firmy EGOE Kolekcja mebli miejskich Leva Public są częścią projektu Villanova stworzonego przez Dubai Properties. Realizacja 2021 rok
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej