Lublin. Koncepcja zagospodarowania placu przed Centrum Spotkania Kultur

2013-01-16 14:21
Centrum Spotkania Kultur w Lublinie
Autor: Urząd Miasta Lublin Przestrzeń przed Centrum Spotkania Kultur będzie ważnym miejscem w Lublinie

Zaprezentowano koncepcję zagospodarowania placu przed Centrum Spotkania Kultur w Lublinie. Autorem projektu jest Pracownia Architektoniczna Stelmach i Partnerzy.

Władze Lublina przedstawiły koncepcję zagospodarowania placu przed będącym w trakcie realizacji Centrum Spotkania Kultur. Na placu dominować będzie beton, z którego wykonane zostaną dwa 18-metrowe słupy z reflektorami po przekątnych stronach placu. Betonowe będą również ławki, które staną na płycie placu. Według założeń będzie to ciekawe miejsce, wyjątkowa przestrzeń. Plac przed tak znacząca inwestycją będzie odgrywał ważną rolę w centrum Lublina. Władze miastą liczą, że projekt zainteresuje mieszkańców i będzie animował otoczenie swoją formą i grą światła.

Koncepcja będzie teraz podlegała ocenie społecznej i analizie Miejskiej Komisji Urbanistyczno-Architektonicznej.

Centrum Spotkania Kultur w Lublinie to ogromna inwestycja realizowana przez zarząd województwa lubelskiego. Będzie to wielofunkcyjne centrum kultury, w którym prowadzona będzie działalność o charakterze widowiskowym, teatralnym i muzycznym. W budynku znajdzie się m.in. wielofunkcyjna scena, sala kameralna, sala kinowa, przestrzeń seminaryjno-konferencyjna, zaplecze gastronomiczne, a także pomieszczenia administracyjno-techniczne i garderoby.

Realizacja inwestycji w Lublinie zakończy się w 2015 roku. Generalnym wykonawcą obiektu jest firma Budimex w konsorcjum z Ferrovial. Projekt Centrum Kultury również przygotowała Pracownia Stelmach i Partnerzy.

Przeczytaj także: Budimex i Ferrovial wybudują Centrum Spotkania Kultur w Lublinie

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Czytaj więcej