Lublin. Budimex i Ferrovial podpisali umowę na modernizację teatru i filharmonii

2012-10-16 11:19
Centrum Kultury w Lublinie
Autor: Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego Centrum Spotkania Kultur w Lublinie - wizualizacja obiektu

W 2015 roku w Lublinie zostanie wybudowane Lubelskie Centrum Spotkania Kultur i zmodernizowany teatr oraz filharmonia.  Konsorcjum, którego liderem jest Budimex podpisał umowę na projekt o wartości ponad 163 mln złotych.

Konsorcjum Budimexu i Ferrovialu 15 października 2012 roku podpisali umowę na realizację inwestycji w Lublinie.

Urząd Marszałkowski w Lublinie rozstrzygnął 31 sierpnia przetarg na wybór wykonawcy, który wybuduje w mieście Centrum Spotkania Kultur. W ramach kontraktu Budimex i Ferovial zmodernizują również budynek Teatru Muzycznego w Lublinie oraz Filharmonii im. H. Wieniawskiego. Do zadań konsorcjum będzie należało także opracowanie dokumentacji projektowej i wykonanie robót budowlanych przy budowie Placu Teatralnego w Lublinie.

Wartość kontraktu to 163 694 718 złotych. Wartość umowy przewyższa 10% kapitałów własnych Budimeksu SA. Prace mają się rozpocząć natychmiast po przekazaniu placu budowy.

Centrum Spotkania Kultur w Lublinie

Centrum Spotkania Kultur w Lublinie będzie obiektem wielofunkcyjnym, w którym, m.in. znajdą się: wielofunkcyjna scena na 1200 widzów, która bedzie miała dwa balkony. Pierwszy z nich zajmie loża VIP wraz z przyległym do niego salonem i toaletami. Na drugim balkonie znajdą się dodatkowo kabiny dla tłumaczy oraz stanowiska oświetleniowe. Obiekt zostanie również wyposażony w salę kameralną na 200 osób, kino, Aleję Kultur z pomieszczeniami towarzyszącymi, przestrzeń seminaryjno-konferencyjną, zaplecze gastronomiczne (restaurację, bar, kawiarnię i bistro), a także pomieszczenia administracyjno-techniczne i garderoby.

Powierzchnia użytkowa obiektu wyniesie 23,5 tys. m.kw. Przed Centrum Spotkania Kultur powstanie Plac Teatralny o powierzchni 5 tys. m.kw. z dwupoziomowym parkingiem podziemnym na ok. 250 miejsc parkingowych.

Przypomnijmy, że koncepcję architektoniczną gmachu opracowała firma Stelmach i Partnerzy Biuro Architektoniczne, z którą Miasto podpisało umowę w grudniu 2009 roku. Zamawiający przewiduje, że inwestycja zostanie zrealizowana do końca czerwca 2015 roku.

Centrum Kultury w Lublinie
Autor: Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego Sala wielofunkcyjna pomieści 969 osób - wizualizacja
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej