Lublin. Budimex i Ferrovial podpisali umowę na modernizację teatru i filharmonii

2012-10-16 11:19
Centrum Kultury w Lublinie
Autor: Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego Centrum Spotkania Kultur w Lublinie - wizualizacja obiektu

W 2015 roku w Lublinie zostanie wybudowane Lubelskie Centrum Spotkania Kultur i zmodernizowany teatr oraz filharmonia.  Konsorcjum, którego liderem jest Budimex podpisał umowę na projekt o wartości ponad 163 mln złotych.

Konsorcjum Budimexu i Ferrovialu 15 października 2012 roku podpisali umowę na realizację inwestycji w Lublinie.

Urząd Marszałkowski w Lublinie rozstrzygnął 31 sierpnia przetarg na wybór wykonawcy, który wybuduje w mieście Centrum Spotkania Kultur. W ramach kontraktu Budimex i Ferovial zmodernizują również budynek Teatru Muzycznego w Lublinie oraz Filharmonii im. H. Wieniawskiego. Do zadań konsorcjum będzie należało także opracowanie dokumentacji projektowej i wykonanie robót budowlanych przy budowie Placu Teatralnego w Lublinie.

Wartość kontraktu to 163 694 718 złotych. Wartość umowy przewyższa 10% kapitałów własnych Budimeksu SA. Prace mają się rozpocząć natychmiast po przekazaniu placu budowy.

Centrum Spotkania Kultur w Lublinie

Centrum Spotkania Kultur w Lublinie będzie obiektem wielofunkcyjnym, w którym, m.in. znajdą się: wielofunkcyjna scena na 1200 widzów, która bedzie miała dwa balkony. Pierwszy z nich zajmie loża VIP wraz z przyległym do niego salonem i toaletami. Na drugim balkonie znajdą się dodatkowo kabiny dla tłumaczy oraz stanowiska oświetleniowe. Obiekt zostanie również wyposażony w salę kameralną na 200 osób, kino, Aleję Kultur z pomieszczeniami towarzyszącymi, przestrzeń seminaryjno-konferencyjną, zaplecze gastronomiczne (restaurację, bar, kawiarnię i bistro), a także pomieszczenia administracyjno-techniczne i garderoby.

Powierzchnia użytkowa obiektu wyniesie 23,5 tys. m.kw. Przed Centrum Spotkania Kultur powstanie Plac Teatralny o powierzchni 5 tys. m.kw. z dwupoziomowym parkingiem podziemnym na ok. 250 miejsc parkingowych.

Przypomnijmy, że koncepcję architektoniczną gmachu opracowała firma Stelmach i Partnerzy Biuro Architektoniczne, z którą Miasto podpisało umowę w grudniu 2009 roku. Zamawiający przewiduje, że inwestycja zostanie zrealizowana do końca czerwca 2015 roku.

Centrum Kultury w Lublinie
Autor: Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego Sala wielofunkcyjna pomieści 969 osób - wizualizacja
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej