Lotnisko Lublin. Strabag rozbuduje Port Lotniczy Lublin w Świdniku

2018-03-14 15:00
Port lotniczy Lublin w Świdniku
Autor: Strabag

Ponad 10 mln zł netto będzie kosztowała rozbudowa i przebudowa Portu Lotniczego Lublin w Świdniku. Generalnym wykonawcą została firma Strabag. Inwestycja na lotnisku Lublin powinna się zakończyć dokładnie za rok.

Budowa Portu Lotniczego Lublin rozpoczęła się jesienią 2010 roku, a została ukończona pod koniec roku 2012. Lotnisko położone jest w Świdniku, zaledwie kilka kilometrów od Lublina. Aktualnie Port Lotniczy Lublin czeka rozbudowa terminala pasażerskiego oraz przebudowa istniejących powierzchni lotniskowych. Realizacja inwestycji, łącznie z odbiorami technicznymi, ma potrwać do marca 2019.  

Port lotniczy Lublin w Świdniku
Autor: Strabag

Port Lotniczy Lublin. Co się zmieni na lotnisku w Świdniku?

Przede wszystkim powstanie nowa hala przy wschodnim skrzydle budynku lotniska, w której znajdą się poczekalnia odlotowa, nowy punkt kontroli bezpieczeństwa, pomieszczenia techniczne i sklepy. Powierzchnia lotniska zwiększy się o prawie 2,2 tys. m², co znacznie poprawi przepustowość portu i komfort pasażerów. Rozbudowa lotniska nie zakłóci normalnego funkcjonowania portu lotniczego, a prowadzone prace na bieżąco będą konsultowane ze służbami celnymi

Nowoczesny Port Lotniczy Lublin

Nowy terminal pasażerski w Świdniku będzie miał duże przeszklenia i lekką nowoczesną bryłę. Dobudowane skrzydło terminalu zostanie w całości przeszklone od strony płyty lotniska. Szklana tafla wykonana zostanie w systemie bezszprosowym tj. w jednej płaszczyźnie.

Rozbudowa Portu Lotniczego Lublin to nie pierwsza tego typu inwestycja realizowana przez Strabag

W ciągu ostatnich lat Strabag zmodernizował kilka polskich lotnisk m.in. porty lotnicze we Wrocławiu, Bydgoszczy, Łodzi, Poznaniu, Jasionce, Szymanach i Łasku.

Czytaj też: Lotnisko w Pyrzowicach. Recykling starej nawierzchni betonowej pasa startowego>>

Nazwa inwestycji: Port Lotniczy Lublin
Lokalizacja: Świdnik
Funkcja: lotnisko
Inwestor: Port Lotniczy Lublin
Generalny wykonawca: Strabag
Rozpoczęcie budowy: marzec 2018
Zakończenie budowy: marzec 2019

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej