Lotnisko Copernicus - konstrukcja terminalu prawie gotowa

2010-07-21 17:00
Port Lotniczy Wrocław
Autor: www.e2012.eu

Pod koniec lipca zakończy się budowa stalowej konstrukcji nowego terminalu na wrocławskim lotnisku. W sierpniu na plac budowy przyjadą pierwsze elementy szklane dachu i fasad. Terminal, który będzie mógł odprawić rocznie 3,5 miliona podróżnych, zostanie otwarty za ponad rok. Będzie cztery razy większy niż obecny.

- Specjalne szkło, które przykryje fasady oraz zostanie zamontowane w świetlikach dachu, jest sprowadzane z Niemiec. Charakteryzuje się najwyższymi parametrami dotyczącymi przepuszczalności światła i izolacji termicznej - mówi Przemysław Marcinkowski, kierownik projektu w Porcie Lotniczym Wrocław. - Mówiąc wprost, to szkło umożliwia przenikanie promieni słonecznych, dzięki czemu terminal będzie oświetlony w naturalny sposób. Jednocześnie szklane fasady będą maksymalnie izolować wnętrze terminalu przed przenikaniem chłodu i upału - tłumaczy.

Nowy terminal zostanie otwarty jesienią 2011 roku, na kilka miesięcy przed Mistrzostwami Europy w Piłce Nożnej UEFA EURO 2012. Obsłuży w komfortowych warunkach ponad 2 razy więcej pasażerów niż obecny. Jego kubatura, obliczana na ponad 300 tys. m3, uważana jest za jedną z największych wśród terminali na polskich lotniskach.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej