Linia kolejowa Warszawa-Łódź: decyzja o lokalizacji

2011-05-10 16:29

W dniu 9 maja br., Wojewoda Mazowiecki wydał pozwolenie na budowę linii kolejowej w powiecie pruszkowskim.

Decyzja wojewody Jacka Kozłowskiego, poprzedzona była oceną oddziaływania inwestycji na środowisko. Inwestorem są PKP Polskie Linie Kolejowe SA. Kolejnym etapem w ramach przedsięwzięcia będzie wydanie pozwolenia na budowę, również przez wojewodę. Wydana decyzja określa obszar inwestycji oraz warunki techniczne i jest niezędna do złożenia wniosku o pozowlenie na budowę.

Przeczytaj również: Ogrodownia w projekcie zieleni wokół Galerii Samochodowej

Linia kolejowa będzie mierzyć 12 km i przebiegać przez Pruszków, Piastów, miasto i gminę Brwinów. W ramach projektu zostaną przebudowane tory, sieci trakcyjne i telekomunikacyjne. Przebudowana zostanie również stacja Pruszków, która przystosowana zostanie do potrzeb osób niepełnosprawnych. Planowo zmodernizowane będzie także przejście podziemne w Pruszkowie i Piastowie. Ponadto, powstaną obiekty służące ochronie środowiska, m.in.: ekrany akustyczne i maty wibracyjne.

Odcinek linni kolejowej powiat pruszkowski
Autor: brak danych
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej