LabFactor – laboratoria badawcze Politechniki Łódzkiej za 50 mln zł

2015-01-21 12:27
LabFactor – nowoczesne laboratoria badawcze Politechniki Łódzkiej.
Autor: brak danych LabFactor – nowoczesne laboratoria badawcze Politechniki Łódzkiej.

Na rogu ulicy Stefanowskiego i Żwirki w Łodzi rozpoczyna się realizacja budynku LabFactor. Nowa inwestycja posłuży studentom Wydziału Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska Politechniki Łódzkiej. Uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego pod budynek odbędzie się 21 stycznia 2015. Generalnym wykonawcą obiektu zostanie Przemysłówka SA.

Nowa inwestycja dla Politechniki Łódzkiej

Rozpoczęła się budowa budynku  „LabFactor” , który przeznaczony będzie na laboratoria badawcze dla Wydziału Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska Politechniki Łódzkiej. Nowa inwestycja ma kosztować ponad 50 mln zł. Jest to jeden z ostatnich projektów realizowanych przez uczelnię z funduszy unijnych na lata 2007-2013.

Budynek LabFactor pojawi się przy wjeździe na kampus A, w pobliżu Fabryki Inżynierów XXI wieku. Będzie miał 4 kondygnacje naziemne i 1 podziemną. Udostępni studentom ok. 4,5 tys. m2 powierzchni użytkowej. Obiekt wyposażony będzie w nowoczesną aparaturę doświadczalną o wartości ok. 11,8 mln zł. W budynku powstaną laboratoria badawcze zajmujące się m. in. nanotechnologią i energią wodorową, badaniem i kształtowaniem morfologii cząsteczek czy też laboratorium poświęcone fotochemii stosowanej. Nazwa ma odzwierciedlać główne przeznaczenie budynku i nawiązania do przemysłowego dziedzictwa miasta. Projektantem nowej inwestycji jest prof. dr hab. inż. arch. Marek Pabich oraz pracownia Lachman Pabich, natomiast generalnym wykonawcą firma Przemysłówka SA.


Nazwa inwestycji: LabFactor
Adres inwestycji: skrzyżowanie ulic Żwirki i Stefanowskiego, Łódź
Inwestor: Politechnika Łódzka
Autor projektu architektonicznego: prof. dr hab. inż. arch. Marek Pabich i pracownia Lachman Pabich
Generalny wykonawca: CZ.P.B.P. PRZEMYSŁÓWKA Spółka Akcyjna
Początek realizacji: styczeń 2015
Powierzchnia użytkowa: 4,5 tys. m2
Koszt inwestycji: ok. 50 mln zł

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej