Kto zbuduje stacje metra Bielany i Wawrzyszew w Warszawie

2007-06-15 13:42

Prawdopodobnie już wiosną 2006 r. zacznie się budowa dwóch bielańskich stacji metra w Warszawie - Bielany i Wawrzyszew. Poważnie opóźni się jednak drążenie tunelu do poprzedniego przystanku Park Kaskada, o którą jedna z firm zamierza walczyć w sądzie.

Największe szanse na kontrakt przy budowie Bielan i Wawrzyszewa ma firma Warbud, która zaproponowała najniższą cenę - 213 mln zł. Jeśli uda się szybko wybrać wykonawcę, kopanie tuneli wzdłuż pasa zieleni na ul. Kasprowicza i stawianie stacji u zbiegu z al. Zjednoczenia i ul. Wolumen zaczęłoby się wczesną wiosną 2006 roku. Koniec prac w pierwszej połowie 2007 r.
Niewykluczone jednak, że roboty się opóźnią, bo przetargi są coraz częściej torpedowane przez przegranych. Budowa poprzedniej stacji Park Kaskada nie może się zacząć od kilku tygodni, bo odwołuje się Hydrobudowa 6, której ofertę odrzucono. Wprawdzie Urząd Zamówień Publicznych odrzucił jej protest, firma jednak zapowiada, że będzie dalej protestować. Zamierza tym razem iść do sądu. A to oznacza kolejne kilkumiesięczne opóźnienia. Według Hydrobudowy 6, konsorcjum PeBeKa i PRG Metro popełniło wiele błędów w ofercie i dlatego powinno być wykluczone z przetargu.
Mimo wszystko Metro Warszawskie liczy jeszcze, że z budową pierwszej linii uda mu się uporać przed końcem 2007 r. Na budowę ostatniej stacji - Młociny przetarg właśnie został ogłoszony.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej