Konsorcjum firm Tiwwal, Holma, Termochem wybuduje aquapark w Słupsku

2010-11-08 9:06
Park Wodny w Słupsku
Autor: Urząd Miasta Słupsk

Konsorcjum firm Tiwwal sp. z o. o., (lider), Holma sp. z o. o., Termochem sp. z o.o zaprojektuje i wybuduje Park Wodny w Słupsku. Aquapark ma powstać do czerwca 2012 r. za kwotę niemal 58 mln zł. Dofinansowanie z unijnych środków wynosi ok. 20 mln zł.

Od 3 listopada br. na uszczegółowienie Programu Funkcjonalno-Użytkowego, konsorcjum ma 21 dni. Po tym terminie inżynier kontraktu zaakceptuje lub naniesie korektę na PFU. Dopiero wtedy zostanie zakończony projekt budowlany inwestycji i będzie można wystąpić z wnioskiem na pozwolenie rozpoczęcia budowy. Przysłowiowe wkopanie pierwszej łopaty nastąpi po uzyskaniu stosownych pozwoleń na rozpoczęcie prac.

Liderem konsorcjum jest firma Tiwwal sp. z o. o. z Warszawy, uczestnikami Holma sp. z o.o. ze Starych Babic oraz Przedsiębiorstwo Remontowo-Budowlane Termochem sp. z o.o. z Puław.

Autorem koncepcji architektonicznej jest architekt Andrzej Zygzuła z Biura Projektów Zygzuła. Budynek składający się z trzech brył zlokalizowany zostanie przy ulicy Grunwaldzkiej. Część centralna będzie główną osią komunikacji i połączy poszczególne zespoły funkcjonalne. Usytuowany tu będzie basen dla osób niepływających oraz strefy fitness i welness. W budynku północno-zachodnim zaplanowano lodowisko i basen pływacki o wymiarach olimpijskich wraz z widownią, w bryle południowo-wschodniej przewidziana jest strefa rekreacyjno-sportowa.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej