Kolejne mosty otwarte

2008-09-12 16:32

Pod koniec sierpnia zostały oficjalnie otwarte dwa nowe mosty nad Odrą i Regalicą.

W ramach inwestycji powstały dwa trzyprzęsłowe mosty oraz wiadukty dojazdowe do nich. Obiekty mają nośność klasy A, co oznacza, że mogą po nich jeździć pojazdy o masie do 50 ton. Przeprawy są udostępnione dla pieszych, oświetlone, zabezpieczone stalowymi barierami i zaopatrzone w sygnalizację nawigacyjną.

Most Pomorzan nad Odrą ma 206 m długości, most Gryfitów nad Regalicą ma 227 m. Nowe przeprawy zastąpią dwa istniejące mosty, które powstały jeszcze w latach 50-tych. Stare mosty stanowiły "wąskie gardło" ważnego ciągu komunikacyjnego miasta i nie spełniały wymogów nośności.

Budowa nowych mostów i dojazdów to jedna z największych inwestycji drogowych zrealizowanych w Szczecinie w ostatnich latach. Rozpoczęła się ona w kwietniu 2006 r. i kosztowała ona ok. 83,44 mln zł. Część pieniędzy - ok. 44,2 mln zł pochodziła ze środków Unii Europejskiej, z Sektorowego Programu Operacyjnego Transport.

Prace wykonało Płockie Przedsiębiorstwo Robót Mostowych przejęte przez firmę Bilfinger Berger Polska.

Ulica Autostrada Poznańska, w ciągu której zlokalizowane są obydwa mosty jest częścią miejskiego odcinka drogi krajowej nr 31. Łączy ona lewobrzeżną i prawobrzeżną część miasta z resztą kraju. W przyszłości ma być połączona z autostradą A6.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej