Kanał Regatowy w Parku Śląskim będzie rewitalizowany. Inwestycja pochłonie 17 mln zł

2023-01-19 11:28
Kanał Regatowy w Parku Śląskim będzie rewitalizowany. Inwestycja pochłonie 17 mln zł
Autor: mat. prasowe Wizualizacja: Kanał Regatowy w Parku Śląskim będzie rewitalizowany. Inwestycja pochłonie 17 mln zł

Rewitalizacja Kanału Regatowego wraz z otoczeniem to kolejna inwestycja, która zostanie zrealizowana w Parku Śląskim. Prace zostaną rozłożone na dwa etapy, a całość ma być gotowa za około dwa lata.

W środę 18 stycznia w Urzędzie Marszałkowskim została podpisana umowa na zadanie pod nazwą: "Modernizacja Kanału Regatowego wraz z otoczeniem cz. 1". Pierwszy etap obejmuje remont nadbrzeży wraz z odmuleniem dna kanału oraz wymianą mostków i remontem wyspy. Drugi etap przewiduje nasadzenia roślinności oraz rewitalizację alejek dojazdowych i otaczających miejsc wraz z towarzyszącą infrastrukturą. 

Pierwotnie planowano, że na ten cel zostanie przeznaczone z programu Jessica 11,236 mln zł brutto, ale dopiero w trzecim postępowaniu wpłynęły 2 oferty – najtańsza opiewa na kwotę 17,16 mln zł. Najkorzystniejszą ofertę złożyło konsorcjum firm z Wrocławia: PBW Inżynieria i „Probudowa” Sp. z o.o.

Kanał Regatowy w Parku Śląskim do remontu. Co się zmieni?

W ramach inwestycji wyremontowane zostaną kładki wiodące do wyspy i sama wyspa, w ten sposób, że dostęp do wyspy będą miały również osoby niepełnosprawne. W tym celu zostanie zamontowana winda. Kanał będzie żeglowny, tzn. że będzie z niego można przepłynąć do Dużego Stawu, a zatem na te akweny powrócą kajaki i łódki.

Prace rozłożone są na dwa etapy. Pierwszy etap potrwa 90 dni od momentu podpisania umowy z wybranym wykonawcą, na który składa się przygotowanie dokumentacji technicznej i projektowej. Drugi etap zajmie według umowy 270 dni i obejmie roboty budowlane i nasadzenia. Następnie w odrębnym postępowaniu zostanie wyłoniony wykonawca remontu otoczenia Kanału Regatowego. Prace mają się zakończyć za około 2 lata. 

Źródło: Kanał Regatowy w Parku Śląskim będzie rewitalizowany. Inwestycja pochłonie 17 mln zł
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej