Kamień węgielny pod Trasą W-Z i Węzłem Karczemki wmurowany

2010-07-27 14:01

W obecności przedstawicieli rządu, wykonawców i reprezentantów samorządu dokonano uroczystego podpisania aktu erekcyjnego i wmurowano kamień węgielny pod Trasę W-Z i Węzeł Karczemki.

W uroczystości wzięli udział m.in. Sławomir Nowak, jego ekscelencja arcybiskup Tadeusz Gocłowski i prezydent Gdańska Paweł Adamowicz.

- Dziś oficjalnie rozpoczynamy ostatni etap budowy trasy W-Z. Dzięki tej inwestycji zdecydowanie polepszy się komfort podróżowania pomiędzy dolnym a górnym tarasem Gdańska. - mówił prezydent Gdańska Paweł Adamowicz. 

- Dzięki węzłowi Karczemki będziemy mogli bez problemu zjechać z obwodnicy i na nią wjechać. - dodał dyrektor Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, Franciszek Rogowicz.

Ostatni odcinek trasy W-Z, gdzie inwestorem jest miasto Gdańsk, liczy prawie 2 kilometry długości. Koszt jego budowy, realizowanej przez firmę Skanska, to ok. 90 mln złotych. Węzeł Karczemki, realizowany przez firmę Budimex, w ramach projektu pilotowanego przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad, będzie największym tego typu projektem w północnej Polsce. Koszt inwestycji wyniesie ponad 180 mln zł.

Budowa obydwu inwestycji planowo zakończy się w maju 2012 roku. Są jednak spore szanse na to, że pojedziemy nową trasą już w grudniu 2011 - taki bowiem termin zadeklarowali przedstawiciele wykonawców.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej