Kamień węgielny pod Trasą W-Z i Węzłem Karczemki wmurowany

2010-07-27 14:01

W obecności przedstawicieli rządu, wykonawców i reprezentantów samorządu dokonano uroczystego podpisania aktu erekcyjnego i wmurowano kamień węgielny pod Trasę W-Z i Węzeł Karczemki.

W uroczystości wzięli udział m.in. Sławomir Nowak, jego ekscelencja arcybiskup Tadeusz Gocłowski i prezydent Gdańska Paweł Adamowicz.

- Dziś oficjalnie rozpoczynamy ostatni etap budowy trasy W-Z. Dzięki tej inwestycji zdecydowanie polepszy się komfort podróżowania pomiędzy dolnym a górnym tarasem Gdańska. - mówił prezydent Gdańska Paweł Adamowicz. 

- Dzięki węzłowi Karczemki będziemy mogli bez problemu zjechać z obwodnicy i na nią wjechać. - dodał dyrektor Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, Franciszek Rogowicz.

Ostatni odcinek trasy W-Z, gdzie inwestorem jest miasto Gdańsk, liczy prawie 2 kilometry długości. Koszt jego budowy, realizowanej przez firmę Skanska, to ok. 90 mln złotych. Węzeł Karczemki, realizowany przez firmę Budimex, w ramach projektu pilotowanego przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad, będzie największym tego typu projektem w północnej Polsce. Koszt inwestycji wyniesie ponad 180 mln zł.

Budowa obydwu inwestycji planowo zakończy się w maju 2012 roku. Są jednak spore szanse na to, że pojedziemy nową trasą już w grudniu 2011 - taki bowiem termin zadeklarowali przedstawiciele wykonawców.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej