Kamień pod Nove Kino Przedwiośnie wmurowany

2007-05-23 18:28
nowe kino przedwiośnie
Autor: brak danych

20 października w Płocku odbyło się wmurowanie kamienia węgielnego pod Nove Kino Przedwiośnie. W uroczystości udział wzięli: właściciel nieruchomości-kuria diecezjalna, operator kina-Max Film oraz przedstawiciele samorządu województwa.

Przy ulicy Tumskiej w Płocku ruszyła budowa kina. Przedwiośnie powstanie po częściowym wyburzeniu obecnego obiektu i będzie połączone z powstającą obok galerią handlową. Obiekt będzie miał cztery sale, w tym jedna multimedialną. Łącznie pomieści ponad 800 widzów. Wszystkie sale będą klimatyzowane.

W gmachu znajdzie się także miejsce na kawiarnię, restaurację, ściankę wspinaczkową i fitness klub. Wnętrza utrzymane będą w szaro-czarno-pomarańczowej kolorystce. Na ścianach zawisną zdjęcia gwiazd kina. Grunt pod inwestycją jest niezwykle trudny. Firma Margont z Warszawy doprowadzi budowę do punktu "zero". Koszt przedsięwzięcia szacowany jest na 20 mln zł. Pierwszy film w nowym kinie widzowie obejrzą w przyszłym roku.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej