Już wkrótce rozpocznie się rewitalizacja gorlickiej Starówki

2010-07-21 17:29
rewitalizacja Gorlickiej Starówki
Autor: UM Gorlice

Pod koniec czerwca w Urzędzie Miejskim w Gorlicach została podpisana umowa z przedstawicielami konsorcjum firm, które wygrały przetarg na rewitalizację Gorlickiej Starówki. Umowa na realizację inwestycji pod nazwą "Rewitalizacja Starówki / Przebudowa ulic i placów w obrębie Starówki Gorlic" została podpisana na ponad 16 mln zł.

W imieniu konsorcjum podpisania umowy dokonali: Czesław Szarek, Zakład Budowlany „Szarek” z Nowego Sącza (lider konsorcjum) oraz Krzysztof Cetnar, Przedsiębiorstwo-Usługowo-Handlowe „MEGBUD” z Tarnowa (partner konsorcjum). Miasto Gorlice reprezentował Burmistrz Gorlic - Kazimierz Sterkowicz w obecności Zastępcy Burmistrza Gorlic Janusza Fugla, Ewy Wielgosz - Koordynatora projektu Rewitalizacji Gorlickiej Starówki oraz Mirosława Łopaty z Wydziału Inwestycji i Zamówień Publicznych tamtejszego urzędu. W spotkaniu uczestniczyli, też przedstawiciele firmy ARKADIS z Czudca, która będzie sprawowała nadzór inwestorski nad całością zadania. Kierownikiem Budowy ustanowiony został Mariusz Staszewski.

Umowa na realizację inwestycji pod nazwą "Rewitalizacja Starówki / Przebudowa ulic i placów w obrębie Starówki Gorlic" została podpisana na  łączną kwotę 16 185 352,04 zł.

Jest to na dzień dzisiejszy największa inwestycja, której podjęło się zrealizować Miasto Gorlice na przestrzeni lat. Projekt jest współfinansowany z budżetu Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007 - 2013. Burmistrz Kazimierz Sterkowicz wyraził swoje zadowolenie, że udało się sfinalizować ten projekt. Nie ukrywa, iż jest to dopiero początek drogi i zarówno wykonawcę jak i zespoły robocze powołane w celu sprawnej koordynacji działań czeka ogromna praca, zarówno logistyczna jak i techniczna. Jak twierdzą przedstawiciele konsorcjum firm – "to ingerencja we wnętrze tzw. 'żywego organizmu', więc wymaga doskonałej koordynacji poszczególnych zespołów roboczych."

Symboliczne wbicie pierwszej łopaty nastąpiło w połowie lipca. Prace rozpoczęły się od placu Dworzysko. Ulice Mickiewicza, Stróżowska i Wróblewskiego będą remontowane równolegle z  "Dworzyskiem". Zakończenie prac przewidziane jest w połowie marca 2012 roku.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej