Jest umowa na budowę obwodnicy Sanoka

2016-02-11 16:36
Obwodnica Sanoka
Autor: GDDKiA

Obwodnicę Sanoka w ciągu DK 28 zaprojektuje i wybuduje konsorcjum spółek Max Bögl Polska i Max Bögl Stiftung &Co. KG. Wartość umowy to prawie 140 mln zł brutto. Inwestycja potrwa 33 miesiące od podpisania umowy, zakończy się w 2019 r. Wykonawcy udzielą 10 lat gwarancji jakości.

Obwodnica będzie miała swój początek na skrzyżowaniu istniejącej DK 28 i drogi wojewódzkiej nr 886 Domaradz – Sanok, a koniec na skrzyżowaniu z DK 84. Będzie to droga klasy GP długości ok. 7 km. Projekt zostanie zrealizowany w systemie „projektuj-buduj” czyli wykonawca opracuje dokumentację projektową, uzyska decyzję o Zezwoleniu na Realizację Inwestycji Drogowej (ZRID), a następnie wybuduje trasę. Obwodnica Sanoka spowoduje, że zwiększy się  przepustowość i prędkość ruchu tranzytowego na drogach DK 28 i DK 84. Wyprowadzenie ciężkiego ruchu samochodowego poza teren zabudowy Sanoka znacznie zwiększy bezpieczeństwo na drogach miasta.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej