Jest projekt gmachu Informatyki UMCS

2007-06-18 14:56
nowy gmach
Autor: brak danych

Konkurs na opracowanie projektu gmachu Instytutu Informatyki oraz rozbudowy i modernizacji siedziby Wydziału Matematyki, Fizyki i Informatyki Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie został rozstrzygnięty. Za najlepszą pracę uznano koncepcję Biura Architektonicznego Plewa.

Konkurs został ogłoszony w lutym 2007 roku. Do ścisłego finału sąd konkursowy pod przewodnictwem Jerzego Grochulskiego zakwalifikował dziewięć prac. Trzy z nich odpadły ze względów formalnych. W końcowym głosowaniu największe poparcie zdobył projekt opracowany przez Biuro Architektoniczne Plewa - Mariusz Plewa. Główną nagrodą było 30 tys. zł i początek rozmów o realizacji projektu. Drugą nagrodę zdobył Jacek Bułat, natomiast trzecia trafiła do Studia S - Biura Architektonicznego Michała Szymanowskiego.

Nowy gmach będzie miał sześć pięter. Powstaną w nim sale dydaktyczne, pracownie i biblioteka. Wykorzystane do budowy materiały - szkło, stal i światłowody - mają symbolizować dziedzinę nauki, której posłuży. Obiekt ma należeć do tzw. inteligentnych. Automatyczne sterowanie wentylacją, klimatyzacją, ogrzewaniem i oświetleniem - to tylko niektóre z nowoczesnych rozwiązań.

Koszt przedsięwzięcia i data jego rozpoczęcia na razie nie są dokładnie znane. Szczegóły zostaną ogłoszone dopiero, kiedy rozpoczną się rozmowy na temat realizacji projektu. Wiadomo, że około 85 proc. kosztów całej inwestycji pokryje Unia Europejska. Reszta będzie prawdopodobnie pochodzić z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej