Nowy most w Toruniu. Most drogowy o największej rozpiętości łuków w Polsce

2013-03-08 10:30
Most w Toruniu
Autor: www.most.torun.pl Nowy most w Toruniu będzie miał najdłuższe przęsła mostu łukowego w Polsce. Każde z nich będzie miało po 270 m długości i 50 m wysokości

Trwa budowa mostu w Toruniu. To jedna z największych tego typu inwestycji realizowanych obecnie na terenie miasta i całego regionu. Nowy most w Toruniu będzie miał 540 m długości i 24 m szerokości. Przy jego realizacji wykorzystane zostaną najdłuższe w Polsce przęsła mostu łukowego. Inwestycja pochłonie ok. 700 mln zł. Zakończenie budowy planowane jest pod koniec 2013 roku. Zobacz, jak będzie wyglądał nowy most w Toruniu.

Most w Toruniu
Autor: STRABAG Nowy most w Toruniu - wizualizacja projektu. Budowa mostu w Toruniu zakończy się pod koniec 2013 roku

Nowy most w Toruniu. Największy most drogowy budowany obecnie w Polsce

Most w Toruniu będzie miał 540 m długości i 24 m szerokości. Inwestycja obejmuje budowę dwuprzęsłowego mostu o stalowych przęsłach łukowych, dwóch pasów ruchu w każdą stronę, przebudowę ulic prowadzących do przeprawy, budowę dróg serwisowych, wiaduktów, estakad, węzłów komunikacyjnych i skrzyżowań. Całkowita długość trasy mostowej wraz z drogami dojazdowymi wyniesie 4100 m. Nowy most w Toruniu to most drogowy o największej rozpiętości łuków w Polsce. Każde z nich będzie miało po 270 m długości i 50 m wysokości.

Budowa mostu drogowego w Toruniu to obecnie największa tego typu inwestycja realizowana w Polsce. Powstanie mostu istotnie poprawi płynność i bezpieczeństwo ruchu w Toruniu. Zaawansowanie prac osiągnęło około 80%. Zobacz film z budowy mostu w Toruniu>>

Budowa mostu w Toruniu rozpoczęła się w 2010 roku. Inwestorem jest Miejski Zarząd Dróg w Toruniu. Rolę generalnego wykonawcy mostu drogowego pełni konsorcjum firm: Strabag Sp. z o.o., Strabag AG i Hermann Kirchner Polska. Planowany termin zakończenia budowy przypada na koniec 2013 roku.

Poniżej prezentujemy makietę architektoniczno-urbanistyczną, która ilustruje w skali 1:1000 nowy most w Toruniu wraz z drogami dojazdowymi, a także okolice trasy mostowej, z uwzględnieniem zabudowy i zieleni miejskiej. Makieta prezentuje skalę  inwestycji i jej umiejscowienia w przestrzeni i miejskiej infrastrukturze. Plansza o wymiarach 3,95 m x 1,05 m x 1,05 m ma wbudowany system oświetlenia.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej