Strabag buduje most w Toruniu. WIDEO

2012-08-03 16:11
Budowa mostu w Toruniu
Autor: UM Toruń Budowa mostu w Toruniu

Za niespełna roku zostanie otwarty most w Toruniu. Generalny wykonawca - Strabag wykonał pierwsze wiercone pale na podporze przeprawy przez Wisłę. Rozpoczęto szalowanie, zbrojenie i betonowanie nowych elementów obiektu. Zobacz film z budowy.

Most w Toruniu ma zostać otwarty 13 czerwca 2013 roku. Wykonawca, Strabag prowadzi roboty zgodnie z harmonogramem.

Strabag a budowa mostu

Na początku lipca budowlańcy wybudowali chodniki, ścieżkę rowerową i zjazdy. W pobliżu estakady przy Żółkiewskiego wybudowano już pierwsze pale wiercone na szóstej podporze mostu. Ponadto, zaszalowano część płyty pomostowej, między trzecia a czwarta podporą. Po prawobrzeżnej stronie robotnicy zespawali już styki podpór stalowej konstrukcji i zabetonowali ciosy podłożyskowe na filarach, na których będą montowane stalowe elementy. Aktualne roboty budowlane w nurcie rzeki, przy centralnej części mostu polegają na szalowaniu, zbrojeniu i betonowaniu nowo postawionych elementów obiektu. Przypomnijmy, że budowa mostu rozpoczęła się w listopadzie 2010 roku i prowadzona była nawet w czasie dużych mrozów.

Most w Toruniu

Budowany most będzie architektonicznie nawiązywał do istniejącej przeprawy drogowej i kolejowej. Obiekt będzie miał 540 metrów długości i będzie powieszony na stalowej konstrukcji. Estakadę będą tworzyły dwa przęsła łukowe o długości 270 metrów każde i oparta na jednej podporze w nucie Wisły.

Most w Toruniu
Autor: STRABAG Most w Toruniu - wizualizacja
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej