Inwestycje za 80 mln zł

2009-09-17 11:30

Niecałe 80 milionów złotych, czyli o 35 milionów mniej niż planowano, ma kosztować przebudowa ulic Surzyckiego i Christo Botewa i przedłużenie ich do wschodniej obwodnicy miasta. Zwycięzcą przetargu na realizację tej inwestycji została firma Polimex-Mostostal SA.

Przedsięwzięcie obejmie rozbudowę do czterech pasów ulic Surzyckiego i Christo Botewa oraz budowę ulicy Śliwiaka, która będzie przedłużeniem do budowanej wschodniej obwodnicy Krakowa w ciągu drogi ekspresowej S7. Powstać ma siedem skrzyżowań z istniejącymi ulicami oraz z planowanym wjazdem do parkingu miejskiego w systemie Park and Ride. Dzięki tej inwestycji poprawi się komunikacja między południowymi dzielnicami Krakowa a wschodnią obwodnicą miasta.

„Jeśli nie wpłyną odwołania i nie będzie innych przeszkód formalnych, za 10 dni będziemy mogli przystąpić do podpisania umowy z wybranym wykonawcą” - mówi Joanna Niedziałkowska, dyrektor Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu. 

Najbardziej atrakcyjną ofertę złożyła warszawska firma Polimex-Mostostal SA, która za wykonanie zadania zaproponowała niecałe 80 milionów złotych. Jest to aż o 35 milionów złotych mniej niż pierwotnie zakładano. Zwycięzca zaoferował też, że zakończy realizację inwestycji w terminie do końca sierpnia przyszłego roku.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej