Inteligentny budynek na Pomorzu

2007-05-24 11:46
inteligentny budynek na pomorzu
Autor: brak danych

Trzeci etap budowy jednego z najdroższych i pierwszego na Pomorzu inteligentnego budynku właśnie się rozpoczął. W gmachu swą siedzibę będzie miał Wydział Elektroniki Telekomunikacji i Informatyki Politechniki Gdańskiej.

Budowa nowoczesnego gmachu trwa już dwa lata. Na początku października władze Politechniki Gdańskiej podpisały umowę z wykonawcą, firmą Doraco. Tym samym trzeci etap prac budowlanych rozpoczął się. Zgodnie z kontraktem ma zakończyć się po upływie 14 miesięcy. Budynek architekturą będzie nawiązywał do Gmachu Głównego i innych budowli PG. Elewacja zostanie wykonana z piaskowca.

Obiekt mieści się przy ulicy przy ulicy Dostudzienki. Czterokondygnacyjny budynek łączyć będzie funkcje dydaktyczne i naukowe. Całkowita powierzchnia gmachu wyniesie 12 tys. mkw. W obiekcie PG znajdą się m.in. cyfrowa biblioteka, laboratoria, sale wykładowe i audytoryjne, w tym jedna na 500 osób oraz siedziba centrum informatycznego obsługującego Politechnikę i kilkadziesiąt innych instytucji. W budynku zainstalowanych zostanie ponad 20 kamer-w wewnątrz i na zewnątrz. W wyposażeniu portierni przewidziano System Kontroli Obiegu Kluczy. Obieg Kluczy nadzorowany będzie systemem komputerowym. Ponadto pracownicy wydziału będą posiadali identyfikatory zbliżeniowe określające uprawnienia do otwierania poszczególnych przejść. Inwestycja pochłonie 54 mln zł. Finansowana jest przez Politechnikę Gdańską.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej