Huta Pokój na budowie Stadionu Śląskiego

2011-03-08 15:51
Stadion Śląski
Autor: GMP Architekten Wizualizacja Stadionu Śląskiego

Na Stadionie Śląskim zakończyły się prace związane z montażem głównych elementów konstrukcji zadaszenia.

Huta Pokój z Rudy Śląskiej przygotowała konstrukcję stalową zadaszenia widowni Stadionu Śląskiego, czyli ok. 7 tys. ton stali w postaci elementów gotowych do montażu.

Główna konstrukcja nośna składa się z 40 elementów ringu dolnego, 40 elementów ringu górnego oraz 40 słupów łączących oba ringi. Przy ułożeniu tych elementów w linii prostej, ich długość wyniosłaby prawie 3 km. Każdy z elementów ringu waży ok. 78 ton i został wykonany z blach o grubości nawet do 100 mm.

W kolejnym etapie budowy Huta Pokój dostarczy również płatwie dachowe, na których rozpięta zostanie przezroczyta powłoka zadaszenia z poliwęglanu.

Przeczytaj także: Przezroczysta powłoka zadaszenia Stadionu Śląskiego

Prace na Stadionie Śląskim
Autor: Huta Pokój Huta Pokój z Rudy Śląskiej przygotowała konstrukcję stalową dla Stadionu Śląskiego w Chorzowie


Huta Pokój działa na rynku polskim i europejskim rynku stali od 1840 r. Działalność firmy obejmuje produkcję i sprzedaż wyrobów stalowych (kształtowników, blach oraz konstrukcji stalowych).  

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej