Helska Marina

2007-11-09 12:45
Helska Marina
Autor: brak danych

Na Helu działa nowy punkt informacji turystycznej. Obiekt o nietypowym kształcie ma szansę stać się najbardziej rozpoznawalnym miejscem na półwyspie.

Marina na Helu wygląda niczym wielkie biało - błękitne jajo. Mieści się tam zaplecze dla zmodernizowanej helskiej mariny, Punkt Informacji Turystycznej. W obiekcie o nietypowym kształcie znajdziemy też prysznic i toalety dla żeglarzy, restauracje oraz kawiarnie. Budynek stoi w centrum miasta przy, przy brzegu zatoki i helskim porcie.

Inwestycja związana z budową obiektu zaczęła się w 2005 roku. Powstała ona w ramach projektu Zatoka Gdańska, mającego zwiększyć atrakcyjność turystyczną miejscowości leżących nad zatoką. Mariny i sześć punktów informacji turystycznej wybudowano w dwa lata. Powstało także siedem pomostów. Realizacja całego projektu pochłonęła 5,2 mln euro. Dofinansowanie z funduszu PHARE wyniosło 3,7 mln euro, resztę dołożyła Gdynia. Od czerwca 2006 roku Helska Marina stanie się obiektem całorocznym, w okresie letnim będzie czynna całą dobę.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej