Helska Marina

2007-11-09 12:45
Helska Marina
Autor: brak danych

Na Helu działa nowy punkt informacji turystycznej. Obiekt o nietypowym kształcie ma szansę stać się najbardziej rozpoznawalnym miejscem na półwyspie.

Marina na Helu wygląda niczym wielkie biało - błękitne jajo. Mieści się tam zaplecze dla zmodernizowanej helskiej mariny, Punkt Informacji Turystycznej. W obiekcie o nietypowym kształcie znajdziemy też prysznic i toalety dla żeglarzy, restauracje oraz kawiarnie. Budynek stoi w centrum miasta przy, przy brzegu zatoki i helskim porcie.

Inwestycja związana z budową obiektu zaczęła się w 2005 roku. Powstała ona w ramach projektu Zatoka Gdańska, mającego zwiększyć atrakcyjność turystyczną miejscowości leżących nad zatoką. Mariny i sześć punktów informacji turystycznej wybudowano w dwa lata. Powstało także siedem pomostów. Realizacja całego projektu pochłonęła 5,2 mln euro. Dofinansowanie z funduszu PHARE wyniosło 3,7 mln euro, resztę dołożyła Gdynia. Od czerwca 2006 roku Helska Marina stanie się obiektem całorocznym, w okresie letnim będzie czynna całą dobę.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej