Hala widowiskowo-sportowa w Łodzi

2007-08-31 15:35
Hala sportowa Łódź
Autor: brak danych

Na terenach ŁKS powstaje obiekt, którego Łodzi może pozazdrościć nawet stolica i który z pewnością zdetronizuje katowicki "Spodek".

Budowa jest na półmetku. Obecnie powstaje konstrukcja, na której zostanie postawiony dach. Obiekt o 30 metrach wysokości będzie zadaszony kopułą o średnicy 150 m. Wewnątrz będą trybuny, które pomieszczą 10 tys. widzów.
Hala będzie miała średnicę 135 metrów. Jej bryłę zaprojektowano tak aby była jak najbardziej funkcjonalna. Zaplanowano odrębne miejsca i przejścia dla zawodników, pracowników, widzów, sprawozdawców i gości honorowych.

W kompleksie będzie można rozgrywać zawody rangi mistrzostw świata: w lekkoatletyce halowej, grach zespołowych, gimnastyce, tenisie oraz sportach walki. Hala będzie przystosowana do organizowania występów artystycznych, koncertów, wystaw i targów, a także kongresów.
Estrada będzie zbudowana z podestów, które wielkością i kształtem każdorazowo zostaną dopasowane do wymagań spektaklu oraz liczby wykonawców. Dzięki urządzeniom przymocowanym do sufitu będzie można stworzyć kameralne wnętrze dla imprez z mniejszą liczba widzów. Architekci zadbali również o dobrą akustykę, a także czytelność informacji przekazywanych za pomocą urządzeń elektrycznych.
Obiekt zostanie oddany do użytku w grudniu 2008 roku.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej