Hala widowiskowo-sportowa w Łodzi

2007-08-31 15:35
Hala sportowa Łódź
Autor: brak danych

Na terenach ŁKS powstaje obiekt, którego Łodzi może pozazdrościć nawet stolica i który z pewnością zdetronizuje katowicki "Spodek".

Budowa jest na półmetku. Obecnie powstaje konstrukcja, na której zostanie postawiony dach. Obiekt o 30 metrach wysokości będzie zadaszony kopułą o średnicy 150 m. Wewnątrz będą trybuny, które pomieszczą 10 tys. widzów.
Hala będzie miała średnicę 135 metrów. Jej bryłę zaprojektowano tak aby była jak najbardziej funkcjonalna. Zaplanowano odrębne miejsca i przejścia dla zawodników, pracowników, widzów, sprawozdawców i gości honorowych.

W kompleksie będzie można rozgrywać zawody rangi mistrzostw świata: w lekkoatletyce halowej, grach zespołowych, gimnastyce, tenisie oraz sportach walki. Hala będzie przystosowana do organizowania występów artystycznych, koncertów, wystaw i targów, a także kongresów.
Estrada będzie zbudowana z podestów, które wielkością i kształtem każdorazowo zostaną dopasowane do wymagań spektaklu oraz liczby wykonawców. Dzięki urządzeniom przymocowanym do sufitu będzie można stworzyć kameralne wnętrze dla imprez z mniejszą liczba widzów. Architekci zadbali również o dobrą akustykę, a także czytelność informacji przekazywanych za pomocą urządzeń elektrycznych.
Obiekt zostanie oddany do użytku w grudniu 2008 roku.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej