Hala widowiskowo-sportowa w Gliwicach prawie gotowa

2016-02-29 11:07
Halw widowiskowo-sportowa w Gliwicach
Autor: Urząd Miasta Gliwice Dach hali widowiskowo-sportowej w Gliwicach wyglądem przypomina końskie siodło

Trwa budowa hali widowiskowo-sportowej w Gliwicach. Obiekt powstaje w miejscu dawnego stadionu XX-lecia pomiędzy ulicami Akademicką i Kujawską. Umowa na realizację hali w Gliwicach została podpisana w kwietniu 2013 pomiędzy Miastem Gliwice a firmą Mirbud ze Skierniewic.

Budowa obiektu ruszyła w kwietniu 2013. Aktualnie inwestycja zmierza ku końcowi. Wewnątrz obiektu trwają prace związane z montażem ścianek i zabudów w technologii płyt g-k. W szatniach oraz na klatkach schodowych prowadzone są roboty tynkarskie, w pomieszczeniach technicznych wykonywane są posadzki betonowe. Pod stropem hali głównej trwa montaż podestów technologicznych. Zamontowano także stalowe schody wejściowe oraz dach hali głównej. Na wszystkich poziomach obiektu prowadzone są roboty elektryczne oraz związane z wykonywaniem instalacji co, wody zimnej i ciepłej, klimatyzacyjnej, sanitarnej, tryskaczowej oraz chłodniczej.

Dach hali Gliwice wyglądem przypomina końskie siodło. Żelbetowy ring wsparty jest na 40 słupach, na którym rozciągnięto 58 stalowych lin długości 150 km. Pokrycie wykonane jest z blachy trapezowej. W budynku zaprojektowano halę główną, treningową, budynek fitness oraz zewnętrzny garaż wielopoziomowy z wjazdem od strony ul. Kujawskiej. Projekt obejmuje również wykonanie estakady drogi pożarowej, obiektów małej architektury i zagospodarowania terenu. Przed wejściem zaprojektowano cztery tarasy połączone schodami i rampami, które tworzą jeden plac. Od strony ul. Akademickiej powstanie teren zielony.

W hali Gliwice będą odbywać się koncerty, targi, kongresy i zawody sportowe rangi krajowej, europejskiej oraz światowej. W części głównej obiekt pomieści 15 tys. widzów. Zakończenie budowy planowane jest do końca 2016.

Nazwa inwestycji: Hala widowiskowo-sportowa w Gliwicach
Lokalizacja: Gliwice, ul. Akademicka i Kujawska
Funkcja: obiekt sportowy
Inwestor: Miasto Gliwice
Generalny wykonawca: Mirbud S.A.
Projektant: PERBO-Projekt i Modern Construction Systems przy współpracy z pracownią DIG Sowińscy Architekci
Rozpoczęcie budowy: kwiecień 2013
Zakończenie budowy: do końca 2016

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej