Hala sportowa w Kielcach

2007-05-24 17:53
hala sportowa w Kielcach
Autor: brak danych

Kończy się budowa hali sportowej przy ul. Bocznej w Kielcach. To już druga, po stadionie piłkarskim na 15,5 tys. miejsc,  inwestycja w infrastrukturę sportową w tym mieście, która zostanie ukończona w połowie lipca 2006 roku.

Realizacja budowy wkroczyła już w finalną fazę. Roboty instalatorskie po sfinalizowaniu prac montażowych wentylacji, klimatyzacji i ułożeniu instalacji gazowej są już na ukończeniu. Rozpoczęliśmy układanie parkietu - informuje Andrzej Kotwica kierujący budową hali. Na koniec czerwca zaplanowano układanie krzesełek. Będą w kolorach żółtym i zielonym. Zakończenie realizacji planowane jest na połowę lipca, czyli w ponad rok od podpisania kontraktu z generalnym wykonawcą - firmą Budimex Dromex S.A.

Hala ma pomieścić od 3,5 tys. do 4,2 tys. widzów. Ciekawym elementem konstrukcyjnym sa łukowe dźwigary dachowe wykonane z drewna klejonego połączone w przegubowo w środku swojej rozpiętości. Szacowana wartość inwestycji to 24 mln zł współfinansowe przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej