Gorzowski amfiteatr zostanie przebudowany

2010-01-07 11:58
Amfiteatr w Gorzowie Wlkp.
Autor: Alstal Grupa Budowlana

Alstal Grupa Budowlana wygrała przetarg na przebudowę amfiteatru wraz z infrastrukturą towarzyszącą i rozbudowę Miejskiego Centrum Kultury w Gorzowie Wielkopolskim.

Główną przesłanką realizacji powyższego projektu jest poprawa warunków użytkowania dla widzów, artystów, uczestników imprez, spotkań, a także pracowników MCK i przystosowanie obiektu do warunków technicznych, użytkowania, pożarowych oraz dostępności dla osób niepełnosprawnych. Realizacja przedsięwzięcia pozwoli na zwiększenie oferty kulturowej realizowanej przez MCK.

Do Miejskiego Centrum Kultury zostanie dobudowana część budynku od strony północnej i południowej, nadbudowana kondygnacja nad istniejącą częścią parterową. Modernizacji poddane zostanie także wnętrze obiektu.

Projekt przebudowy MCK - elewacja północna

Projekt przebudowy MCK - elewacja zachodnia

Do Miejskiego Centrum Kultury należy amfiteatr zbudowany w latach 1977-1980 na działce o pow. 8529 m2. Amfiteatr składa się z widowni o powierzchni 1641 m2 dla ok. 4000 widzów położonej na zboczu parku, budynku kabin projekcyjnych usytuowanego na widowni, budynku scenicznego podzielonego pod względem funkcjonalnym na część sceniczną, zadaszoną estradę z podłogą drewnianą i kawiarnią. Po przebudowie amfiteatr ma zmienić się w jeden z najnowocześniejszych obiektów tego typu w kraju. Będzie więcej miejsc dla publiczności, na widowni będzie mogło zasiąść 4700 widzów. Zaprojektowano nową scenę (358 m2) oraz dach, który pokryje całą widownię. Termin oddania inwestycji wartej blisko 14 mln zł wyznaczony został na 30 listopada 2010 roku.

Projekt przebudowy amfiteatru

Amfiteatr w Gorzowie Wielkopolskim
Autor: UM Gorzów Wielkopolski
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej