Golf na Mazurach

2007-06-01 12:31

Na powierzchni 100 hektarów powstanie 18-dołkowe pole golfowe zaprojektowane przez Martina Hawtree z firmy Hawtree Ltd z Wielkiej Brytanii, najstarszą firmę na świecie projektującą pola golfowe.

"Mazury Golf & Country Club" położony jest 12 km od Olsztyna w malowniczej krainie tysiąca jezior. W skład całości projektu wchodzą:
- Pole golfowe klasy mistrzowskiej.
- Akademia Golfa.
- Dom Klubowy.
- Hotel wraz z Centrum Konferencyjnym oraz SPA.
Naczelnym założeniem przy tworzeniu idei pola było wykorzystanie urody warmińskiego krajobrazu, bez zbytniej ingerencji w pejzaż i przyrodę. Martin Hawtree, tak zaprojektował pole, aby było sporym wyzwaniem dla bardzo dobrych golfistów, ale dawało także szansę początkującym.
Mistrzowskie tee są bardzo oddalone od startów przeznaczonych dla graczy z wysokim handicapem. Zdaniem architekta pole ma nagradzać za dobre uderzenia i karać słabe strzały. Wykonaniem pola golfowego zajmie się - Golf Projekt.
Projekty architektoniczne bydynków Domu Klubowego, Akademii Golfa i hotelu oraz projekty wnętrz i projekt DFA opracowała Pracownia Architektoniczna ADD.
Parterowy budynek klubu golfowego będzie połączeniem tradycyjnego stylu architektonicznego z nowoczesnymi rozwiązaniami funkcjonalnymi.
Duży taras pozwoli obserwować grę innych i podziwiać widoki. Jak w każdym klubie znajdzie się tutaj Pro Shop, restauracja i bar oraz szatnie klubowe. Powierzchnia użytkowa domku klubowego wyniesie około 1000 m2. Wykonawcą bydynków będzie Budimex.
Luksusowy hotel z centrum konferencyjnym, na około 50 pokoi, usytuowany pod lasem w południowej części ośrodka, będzie nastawiony przede wszystkim na obsługę gości korzystających z Akademii Golfa oraz szkolenia i konferencje.
Obiekt zostanie zrealizowany do końca 2003 roku. Inwestor: Golf Investments Sp. z o.o ocenia, że inwestycja kosztować będzie 60 mln złotych.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej