Galeria handlowa zamiast dworca PKS we Wrocławiu. Nowa inwestycja Unibail-Rodamco

2015-01-13 11:09

Już w marcu dworzec PKS we Wrocławiu przy ul. Suchej zostanie poddany rozbiórce a podróżujący przeniosą się do obiektu tymczasowego. Miejsce po budynku wypełni nowa inwestycja – budynek handlowo –usługowy, w którym powstanie również nowy dworzec.

Zmiany na dworcu PKS Wrocław

W miejscu dworca PKS we Wrocławiu powstanie nowa inwestycja – budynek handlowo – usługowy, w którym zaprojektowano również nowoczesny dworzec autobusowy. Stanowiska odjazdowe znajdą się w podziemiu natomiast kasy i poczekalnia dla pasażerów – na parterze. Poziomy połączone będą windami i schodami ruchomymi. Galeria handlowa o powierzchni ok. 70 tys. m2 będzie budowana przez trzy lata – zostanie oddana do użytku w IV kwartale 2017.

Właścicielem terenu byłego dworca PKS jest spółka Wood należąca do Unibail-Rodamco. Firma odkupiła teren od Polbus PKS za ponad 100 mln zł. Wood jest inwestorem nowego budynku handlowo – usługowego.

Na terenie dworca PKS we Wrocławiu prowadzone są aktualnie prace przygotowawcze przed rozbiórką – od strony ul. Borowskiej trwają prace ziemne. Obecnie budynek dworca jest jeszcze dostępny dla podróżujących. W marcu siedziba PKS zostanie przeniesiona na parking, pomiędzy budynek dyrekcji PKP a stację benzynową Statoil przy ulicy Joannitów.


Nazwa inwestycji: Budynek handlowo-usługowy z nowoczesnym dworcem PKS
Adres inwestycji: ul. Sucha, Wrocław
Inwestor: Wood sp. z o. o (Unibail-Rodamco)
Autor projektu architektonicznego: IMB Asymetria
Początek realizacji: I kwartał 2015
Planowane oddanie do użytku: IV kwartał 2017
Powierzchnia użytkowa: ok. 70 tys. m2

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej