Eiffage Budownictwo Mitex SA wykona Pomnik Ofiar Ewakuacji Getta

2010-04-01 11:20
Pomnik Ofiar Ewakuacji Getta
Autor: Eiffage Budownictwo Mitex SA Pomnik Ofiar Ewakuacji Getta przy ul. Prostej 51

Firma Eiffage Budownictwo Mitex SA podpisała umowę na realizację Pomnika Ofiar Ewakuacji Getta w Warszawie przy ul. Prostej 51. Pomnik stanie tuż obok włazu do kanału, którym 10 maja 1943 r. wyszło na aryjską stronę około 40 powstańców z getta.

Pomnik przy ul. Prostej połączony będzie z autentycznym włazem do kanału. Monument stanie na trójkątnym placyku, którego krawędzie wskażą miejsce wyjścia powstańców z kanału. Po bokach Pomnika zaprojektowano dwa murki. Na jednym znajdą się informacje w językach polskim, hebrajskim i angielskim, na drugim - nazwiska powstańców, którzy w tym miejscu ewakuowali się z getta. Inwestorem jest Stowarzyszenie Dokumentacji i Upowszechniania Dorobku Kulturalnego Żydów Europy Środkowej i Wschodniej “Pamięć Diaspory”.
Prace nad realizacją Pomnika potrwają do 7.05.2010.


Eiffage Budownictwo Mitex SA to generalny wykonawca usług budowlanych. Początki historii firmy datują się na 1988 rok. 6 lat temu firma znalazła się w strukturach francuskiej grupy budowlanej Eiffage, jednej z największych grup tego typu w Europie. Obecnie Eiffage Budownictwo Mitex funkcjonuje w grupie wzajemnie wspierających się firm działających na polskim rynku  i współpracujących w ramach Grupy Eiffage.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej