Eiffage Budownictwo Mitex SA wykona Pomnik Ofiar Ewakuacji Getta

2010-04-01 11:20
Pomnik Ofiar Ewakuacji Getta
Autor: Eiffage Budownictwo Mitex SA Pomnik Ofiar Ewakuacji Getta przy ul. Prostej 51

Firma Eiffage Budownictwo Mitex SA podpisała umowę na realizację Pomnika Ofiar Ewakuacji Getta w Warszawie przy ul. Prostej 51. Pomnik stanie tuż obok włazu do kanału, którym 10 maja 1943 r. wyszło na aryjską stronę około 40 powstańców z getta.

Pomnik przy ul. Prostej połączony będzie z autentycznym włazem do kanału. Monument stanie na trójkątnym placyku, którego krawędzie wskażą miejsce wyjścia powstańców z kanału. Po bokach Pomnika zaprojektowano dwa murki. Na jednym znajdą się informacje w językach polskim, hebrajskim i angielskim, na drugim - nazwiska powstańców, którzy w tym miejscu ewakuowali się z getta. Inwestorem jest Stowarzyszenie Dokumentacji i Upowszechniania Dorobku Kulturalnego Żydów Europy Środkowej i Wschodniej “Pamięć Diaspory”.
Prace nad realizacją Pomnika potrwają do 7.05.2010.


Eiffage Budownictwo Mitex SA to generalny wykonawca usług budowlanych. Początki historii firmy datują się na 1988 rok. 6 lat temu firma znalazła się w strukturach francuskiej grupy budowlanej Eiffage, jednej z największych grup tego typu w Europie. Obecnie Eiffage Budownictwo Mitex funkcjonuje w grupie wzajemnie wspierających się firm działających na polskim rynku  i współpracujących w ramach Grupy Eiffage.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej