Dwupoziomowe skrzyżowanie w Warszawie wreszcie gotowe

2007-05-22 18:48
Dwupoziomowe skrzyżowanie
Autor: brak danych

18 lipca 2006 roku odbyło się symboliczne przecięcie wstęgi na estakadzie nad skrzyżowaniem Wołoska - Marynarska - Rzymowskiego w Warszawie. Firma Mostostal Warszawa oddała do użytku wiadukt półtora miesiąca przed terminem.

W końcu zakończyła się budowa dwupoziomowego skrzyżowania Wołoska - Marynarska - Rzymowskiego. Pierwsi kierowcy mogli przejechać estakadą tuż po zakończeniu oficjalnego otwarcia. Budowa nie należała do najłatwiejszych. Rozpoczęła się w sierpniu 2004 roku. Niecałe dwa lata od rozpoczęcia prac ZDM musiał rozwiązać umowę z Miejskim Przedsiębiorstwem Robót Drogowych, które nie wywiązywało się wcześniejszych ustaleń. Nowym wykonawcą skrzyżowania została firma Mostostal Warszawa, która skończyła budowę przed terminem.

W ramach budowy dwupoziomowego skrzyżowania wykonano szereg prac, wśród których były m.in. budowa sześcioprzęsłowej sprężonej kablobetonowo estakady o długości 185 m, dwóch kładek dla pieszych nad ulicami: Marynarską i Rzymowskiego, wraz z pięcioma windami. Na skrzyżowaniu trzech ulic powstało rondo. Ponadto rozbudowano jezdnię na kilku ulicach. Przebudowano sieci: cieplną, wodociągową, elektroenergetyczną i teletechniczną oraz sygnalizację świetlną na trzech skrzyżowaniach. Wykonano około 650 mb ścieżki rowerowej, około 2150 mb chodników z kostki betonowej. Prace wykonane przez Mostostal Warszawa na pewno usprawnią ruch w tej dzielnicy.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej