Dwupoziomowe skrzyżowanie w Warszawie wreszcie gotowe

2007-05-22 18:48
Dwupoziomowe skrzyżowanie
Autor: brak danych

18 lipca 2006 roku odbyło się symboliczne przecięcie wstęgi na estakadzie nad skrzyżowaniem Wołoska - Marynarska - Rzymowskiego w Warszawie. Firma Mostostal Warszawa oddała do użytku wiadukt półtora miesiąca przed terminem.

W końcu zakończyła się budowa dwupoziomowego skrzyżowania Wołoska - Marynarska - Rzymowskiego. Pierwsi kierowcy mogli przejechać estakadą tuż po zakończeniu oficjalnego otwarcia. Budowa nie należała do najłatwiejszych. Rozpoczęła się w sierpniu 2004 roku. Niecałe dwa lata od rozpoczęcia prac ZDM musiał rozwiązać umowę z Miejskim Przedsiębiorstwem Robót Drogowych, które nie wywiązywało się wcześniejszych ustaleń. Nowym wykonawcą skrzyżowania została firma Mostostal Warszawa, która skończyła budowę przed terminem.

W ramach budowy dwupoziomowego skrzyżowania wykonano szereg prac, wśród których były m.in. budowa sześcioprzęsłowej sprężonej kablobetonowo estakady o długości 185 m, dwóch kładek dla pieszych nad ulicami: Marynarską i Rzymowskiego, wraz z pięcioma windami. Na skrzyżowaniu trzech ulic powstało rondo. Ponadto rozbudowano jezdnię na kilku ulicach. Przebudowano sieci: cieplną, wodociągową, elektroenergetyczną i teletechniczną oraz sygnalizację świetlną na trzech skrzyżowaniach. Wykonano około 650 mb ścieżki rowerowej, około 2150 mb chodników z kostki betonowej. Prace wykonane przez Mostostal Warszawa na pewno usprawnią ruch w tej dzielnicy.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej