Dworzec Wrocław Mikołajów - modernizacja rozpoczęta

2010-06-21 16:57
Wrocław Mikołajów jest jednym z czterech małych dworców modernizowanych w tym roku we Wrocławiu przez PKP S.A.
Autor: PKP S.A. Wrocław Mikołajów jest jednym z czterech małych dworców modernizowanych w tym roku we Wrocławiu przez PKP S.A..

Firma Marapol występująca wspólnie z Jamp rozpoczęła modernizację dworca Wrocław Mikołajów. Prace na obiekcie powinny zakończyć się na przełomie 2010 i 2011 r.

Budowlańcy przystąpili już do pierwszych działań. Na obiekcie trwają prace rozbiórkowe polegające między innymi na skuwaniu tynków wewnątrz budynku, a także demontażu instalacji. Na czas modernizacji budynek dworca został wyłączony z obsługi podróżnych.

Wrocław Mikołajów jest jednym z czterech małych dworców modernizowanych w tym roku we Wrocławiu przez PKP S.A.. Zakres prac przeprowadzanych na tym dworcu obejmuje ponowną aranżację przestrzeni wewnątrz obiektu, tak żeby stała się ona bardziej funkcjonalna pod kątem obsługi podróżnych. Służyć temu będzie między innymi przebicie wyjścia z hallu dworca do tunelu na perony czy powiększenie powierzchni komercyjnej. Gruntownemu odnowienie zostanie poddana elewacja budynku. Jednym z zadań wykonawcy jest odtworzenie zniszczonych gzymsów i pilastrów, a także dworcowego zegara. Wyremontowana elewacja będzie zabezpieczona środkiem antygraffiti. Modernizacja obiektu zakłada również wymianę instalacji, remont klatki schodowej, a także ocieplenie budynku od zewnątrz.

Obiekt po modernizacji będzie w pełni dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, a także objęty monitoringiem
Autor: PKP S.A. Obiekt po modernizacji będzie w pełni dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, a także objęty monitoringiem.

Koszt modernizacji obiektu to 2,4 mln zł. Inwestycja finansowana jest ze środków budżetowych, a także własnych PKP S.A.

Przypomnijmy, w ubiegłym roku w stolicy Dolnego Śląska zakończyła się modernizacja dwóch małych wrocławskich dworców – Wrocław Psie Pole i Wrocław Żerniki.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej