Dworzec systemowy w Mławie oddany do użytku

2015-10-16 11:13
nowy dworzec systemowy w Mławie
Autor: PKP SA Dworzec systemowy w Mławie czynny dla podróżnych

Dworzec w Mławie to już trzeci oddany do użytku dworzec z pilotażowego projektu Innowacyjnych Dworców Systemowych PKP SA. Podróżni mogą już korzystać z wszelkich udogodnień najnowszej inwestycji PKP.

Działający już dworzec systemowy w Mławie oferuje podróżnym m.in. ogrzewaną poczekalnię oraz elektroniczne tablice informacyjne. Przed budynkiem pojawiły się miejsca parkingowe, a pod wiatą stojaki dla rowerów oraz bankomat i paczkomat. Pomyślano również o wygodnych ławakach dla podróżnych. Dworzec w Mławie został też dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Tablice tyflograficzne i ścieżki prowadzące ułatwiają komunikację w obrębie obiektu osobom niewidomym i niedowidzącym. Z myślą o osobach z ograniczonymi możliwościami poruszania się zlikwidowano wszelkie bariery architektoniczne. Do potrzeb niepełnosprawnych dostosowano także dworcowe toalety.

Ekologiczne rozwiązania na zmodernizowanym dworcu

W nowym dworcu PKP w Mławie zaprojektowano energooszczędne oświetlenie LED z czujkami obecności, ogniwa fotowoltaiczne do produkcji energii elektrycznej dla oświetlenia na zewnątrz oraz wentylację mechaniczną. Dworzec ma zielony dach, który gromadzi wodę deszczową oraz poprawia wilgotność powietrza w najbliższym otoczeniu.
Podobnie jak w przypadku pozostałych IDS-ów, na dworcu zamontowano system iluminacji, który rozświetla stację w chwili, gdy pojawia się na niej pociąg.
Zadbano również o bezpieczeństwo pasażerów, montując monitoring i zatrudniając pracowników ochrony.

Budowę nowego dworca w Mławie prowadziło Warmińskie Przedsiębiorstwo Budowlane SA.
Koszt inwestycji to 3,6 mln zł, pokryty ze środków własnych PKP SA oraz środków Budżetu Państwa.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej