Dworzec PKP w Bytomiu doczeka się remontu. Prace remontowe mają ruszyć w lutym

2014-01-30 16:26

Budynek dworca PKP w Bytomiu został wybudowany w latach 30. XX wieku i nigdy nie doczekał się modernizacji. O remont dworca kolejowego zabiegali od dawna mieszkańcy Bytomia. W końcu PKP ogłosiły przetarg i generalny wykonawca remontu dworca został wybrany.

PKP ogłosiły przetarg na remont dworca w Bytomiu w grudniu 2013 roku. Z siedmiu złożonych ofert PKP w styczniu 2014 wybrały firmę Akces z Czechowic Dziedzic. Mimo że budynek dworca wymaga generalnego remontu firma Akces przeprowadzi tylko remont holu dworcowego. W ramach kontraktu wykonawca ma wymienić okładziny ścienne i sufitowe oraz posadzki, zainstalować nowe oświetlenie i system informacji głosowej. Zostaną również wymienione drzwi wejściowe do budynku dworca.

Wartość kontraktu to prawie 770 tys. złotych. Prace remontowe na dworcu mają się rozpocząć w lutym i potrwają kilka miesięcy.

W roku 2013 PKP zainwestowało prawie 52 mln złotych na modernizację dworców, co oznacza że odnowionych zostało 12 budynków dworcowych. Na rok 2014 PKP zapowiada kolejne inwestycje, w tym remont następnych 20 dworców kolejowych.

dworzec pkp bytom
Autor: użytkownik Kris Cros, https://pl-pl.facebook.com/events/744905025535378/ Tak obecnie wygląda wnętrze budynku dworca kolejowego w Bytomiu
dworzec pkp bytom po remoncie
Autor: mat.: PKP PKP przedstawiły wizualizacje wnętrz wyremontowanego dworca kolejowego w Bytomiu
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej