Drugi przetarg na sprzedaż dworca w Międzyrzeczu

2009-12-26 0:56

Dworzec w Międzyrzeczu zostanie ponownie wystawiony na sprzedaż. PKP SA Oddział Gospodarowania Nieruchomościami w Poznaniu w lutym ogłosi drugi przetarg na sprzedaż zabytkowego dworca.

Pierwszy przetarg, przeprowadzony 16.12.2009 r. nie przyniósł rezultatu. Kolejny przetarg ogłoszony zostanie na początku lutego 2010 r. Przedmiotem oferty będzie budynek dworca wraz z gruntem oraz plac przed dworcem. Cena wywoławcza wynosić będzie 420 000,00 zł.
Dworzec w Międzyrzeczu, położony przy linii kolejowej Zbąszynek-Gorzów Wielkopolski, wybudowany został w 1885 roku. Budynek ma dwie kondygnacje i jest częściowo podpiwniczony. Jego powierzchnia użytkowa wynosi 717 m². Dworzec jest wpisany do rejestru zabytków.

Samorządy, osoby fizyczne i prawne w całej Polsce mogą wykorzystać tereny należące do PKP SA w celach biznesowych bądź publicznych. Polskie Koleje Państwowe SA oferują na rynku nieruchomości kilkanaście tysięcy hektarów gruntów zlokalizowanych często w atrakcyjnych częściach miast i terenów rekreacyjnych. Samorządy w całej Polsce wykorzystują tereny PKP do własnych inwestycji oraz zadań własnych samorządu. Nieruchomości PKP SA posłużyły już w kilkudziesięciu lokalizacjach do budowy dróg, parkingów, obiektów produkcyjnych (np. fabryka Della pod Łodzią), czy magazynowych.

Do dzisiaj PKP SA podpisały umowy w sumie z kilkuset gminami i kilkoma tysiącami firm w całej Polsce. Sprzedaż i dzierżawę nieruchomości prowadzi jedenaście Oddziałów Gospodarowania Nieruchomościami PKP SA.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej