Droga ekspresowa S5. Budowę drogi dokończy Budimex

2014-02-25 15:00

Odcinek Kaczkowo-Korzeńsko (obwodnica Bojanowa i Rawicza) w ciągu budowanej drogi ekspresowej S5 wybuduje Budimex. Na wykonanie kontraktu ma 8 miesięcy.

Na budowie dróg w Polsce niestety częstym zjawiskiem jest zmiana wykonawcy. Tak jest również tym razem. Budowę drogi ekspresowej S5 Budimex dokończy po firmie Alpine Bau Gmbh. Alpine Bau zrealizowała zadanie w około 70%. Budimex będzie musiał dokończyć budowę 29 km drogi na odcinku Kaczkowo-Korzeńsko.

W ramach kontraktu Budimex wykona roboty ziemne na trasie głównej oraz drogach poprzecznych i serwisowych, umocni skarpy nasypów, wykona podbudy oraz nawierzchnie, oznakowanie poziome i pionowe, zamontuje urządzenia bezpieczeństwa ruchu i ekrany akustyczne, zadba o nasadzenie zieleni, przeprowadzi prace wykończeniowe na obiektach inżynierskich, w budynkach MOP oraz prace branżowe (oświetlenie i teletechnika).

Na realizację budowy brakującego odcinka drogi ekspresowej S5 Budimex ma 8 miesięcy. Wartość kontraktu wynosi 199 mln złotych.

Droga ekspresowa S5 połączy Poznań (A-2 węzeł „Głuchowo”) z Wrocławiem (A-8 węzeł „Widawa”).

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej