Droga do lotniska w Jasionce gotowa

2007-05-22 15:46
Droga do lotniska w Jasionce
Autor: brak danych

23 października 2006 roku nastąpiło otwarcie nowej drogi do lotniska w Jasionce. Umożliwi ona dojazd do terminalu osobom podróżującym drogą krajową nr 9 na odcinku Radom - Barwinek.

Dzięki nowej drodze udostępnione zostaną tereny inwestycyjne w sąsiedztwie portu lotniczego, na których ma powstać Podkarpacki Park Naukowo-Technologiczny. Inwestycja umożliwi szybkie i łatwe dotarcie do portu lotniczego od strony drogi krajowej nr 9. Nowa droga rozpoczyna się w Rudnej Małej, a kończy obok terminalu, gdzie łączy się z dotychczasowym dojazdem.

Generalnym wykonawcą obiektu była firma Skanska SA Oddział Budownictwa Drogowo-Mostowego w Rzeszowie. Realizacja przedsięwizęcia trwała 12 miesięcy. Zakres prac obejmował budowę drogi o długości 4,5 km wraz z rowami odwadniającymi oraz zjazdami do gospodarstw indywidualnych i zjazdami na drogi podporządkowane. Istniejące fragmenty dróg poszerzono do szerokości 6 m. Poza tym zmodernizowano przepusty pod zjazdami. Wykonano 1,8 km kanalizacji deszczowej wraz z urządzeniami podczyszczającymi ścieki oraz przebudowano sieć wodociągową, sanitarną, energetyczną, gazową i teletechniczną. Ponadto nowa trasa połączona została z drogą krajową relacji Radom - Barwinek, a obok dojazdu do skrzyżowania wybudowano chodniki.

Budowa drogi kosztowała ponad 6 mln zł. Projekt w 75 proc. finansowany był przez Unię Europejską w ramach programu ZPORR.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej