Droga do lotniska w Jasionce gotowa

2007-05-22 15:46
Droga do lotniska w Jasionce
Autor: brak danych

23 października 2006 roku nastąpiło otwarcie nowej drogi do lotniska w Jasionce. Umożliwi ona dojazd do terminalu osobom podróżującym drogą krajową nr 9 na odcinku Radom - Barwinek.

Dzięki nowej drodze udostępnione zostaną tereny inwestycyjne w sąsiedztwie portu lotniczego, na których ma powstać Podkarpacki Park Naukowo-Technologiczny. Inwestycja umożliwi szybkie i łatwe dotarcie do portu lotniczego od strony drogi krajowej nr 9. Nowa droga rozpoczyna się w Rudnej Małej, a kończy obok terminalu, gdzie łączy się z dotychczasowym dojazdem.

Generalnym wykonawcą obiektu była firma Skanska SA Oddział Budownictwa Drogowo-Mostowego w Rzeszowie. Realizacja przedsięwizęcia trwała 12 miesięcy. Zakres prac obejmował budowę drogi o długości 4,5 km wraz z rowami odwadniającymi oraz zjazdami do gospodarstw indywidualnych i zjazdami na drogi podporządkowane. Istniejące fragmenty dróg poszerzono do szerokości 6 m. Poza tym zmodernizowano przepusty pod zjazdami. Wykonano 1,8 km kanalizacji deszczowej wraz z urządzeniami podczyszczającymi ścieki oraz przebudowano sieć wodociągową, sanitarną, energetyczną, gazową i teletechniczną. Ponadto nowa trasa połączona została z drogą krajową relacji Radom - Barwinek, a obok dojazdu do skrzyżowania wybudowano chodniki.

Budowa drogi kosztowała ponad 6 mln zł. Projekt w 75 proc. finansowany był przez Unię Europejską w ramach programu ZPORR.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej