Część obwodnicy Piotrkowa Trybunalskiego otwarta

2007-05-22 15:42
Obwodnica Piotrkowa Trybunlskiego
Autor: brak danych

Zakończył się drugi etap budowy północnej obwodnicy Piotrkowa Trybunalskiego. Inwestycja pochłonęła ponad 42 mln zł. Zrealizowano ją w ramach projektu Phare.

Realizacja inwestycji została podzielona na kilka etapów. Zaczęła się w 2003 roku. Wtedy zmodernizowano i poszerzono ulice Sulejowską od granic miasta do nowego ronda przy jeziorze Bugaj. W kolejnym etapie, realizowanym przez firmę Skanska powstała dwujezdniowa droga na odcinku od ulicy Sulejowskiej do ulicy Rakowskiej. W ramach projektu wykonany został jednoprzęsłowy wiadukt w ciągu ulicy Wierzejskiej o długości 55,7 m, jezdnie o szerokości 6 m, z chodnikiem o szerokości 2,5 m i rondo w ciągu ulicy Wolborskiej. Przy jeziorze Bugaj, na przedłużeniu ulicy Broniewskiego, wybudowane zostało przejście podziemne dla ruchu pieszego i rowerowego. Inwestycja objęła także budowę dwóch dwupasmowych jezdni o szerokości pasa ruchu 3,5 m, z pasem rozdzielającym o szerokości od 1,5 m - 7 m. Łącznie powstało 4 km dróg. Po stronie zachodniej wykonany został chodnik, a od strony wschodniej ścieżka rowerowa. Poza tym przebudowano sieć elektryczną, zainstalowano nowe oświetlenie dróg, a także wykonano kanalizację deszczową, kolektora deszczowego oraz przebudowano linie wodociągowe i kanalizację sanitarną. Wzdłuż obwodnicy ustawionych zostało 9.960 mkw. ekranów akustycznych ze szkła akrylowego.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej