Centrum wystawienniczo-kongresowe w Rzeszowie. Nowoczesne centrum targowe na Podkarpaciu

2013-01-11 19:43
Centrum targowe w Rzeszowie
Autor: PARP Centrum Wystawienniczo-Kongresowe Województwa Podkarpackiego powstanie na terenie Podkarpackiego Parku Naukowo-Technologicznego, na granicy dwóch miejscowości: Tajęciny i Jasionki

Do końca 2015 roku na terenie Podkarpackiego Parku Naukowo-Technologicznego ma powstać nowoczesne centrum wystawienniczo-kongresowe. Na powierzchni ponad 27 000 mkw. będzie możliwa organizacja konferencji, wystaw i targów. W Rzeszowie i województwie podkarpackim takiego miejsca zdecydowanie brakuje. Na przełomie lutego i marca br. roku zostanie ogłoszony przetarg na wykonawcę obiektu. Koszt inwestycji wyniesie ponad 102 mln zł.

Nowe inwestycje w Rzeszowie: Centrum Wystawienniczo-Kongresowe Województwa Podkarpackiego

Inwestycja zostanie zrealizowana na terenie Podkarpackiego Parku Naukowo-Technologicznego na granicy miejscowości Tajęciny i Jasionka, w bliskiej odległości od lotniska Rzeszów-Jasionka. Budynek Centrum będzie podzielony na dwie części - kongresową i wystawienniczą. Łączna powierzchnia użytkowa obiektu wyniesie 27 550 mkw. W budynku o funkcji wystawienniczej dostępne będę powierzchnie do obsługi wystaw, a także przestrzeń wystawienniczo-gastronomiczna. W skład części kongresowej wejdą: sala kongresowa, sale konferencyjne, sala binkietowa, powierzchnie biurowe.

Za realizację inwestycji odpowiedzialne jest Województwo Podkarpackie. Projekt koncepcyjny centrum targowego przygotowała Autorska Pracownia Projektowa Dom. Wybór generalnego wykonawcy inwestycji w Rzeszowie nastapi na przełomie lutego i marca 2013 roku. Zakończenie budowy planowane jest na koniec 2015 roku. Wartość inwestycji wyniesie ponad 102 mln zł, dofinansowanie z Programu Rozwój Polski Wschodniej wyniesie ok. 47 mln zł.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej