Centrum wystawienniczo-kongresowe w Rzeszowie. Nowoczesne centrum targowe na Podkarpaciu

2013-01-11 19:43
Centrum targowe w Rzeszowie
Autor: PARP Centrum Wystawienniczo-Kongresowe Województwa Podkarpackiego powstanie na terenie Podkarpackiego Parku Naukowo-Technologicznego, na granicy dwóch miejscowości: Tajęciny i Jasionki

Do końca 2015 roku na terenie Podkarpackiego Parku Naukowo-Technologicznego ma powstać nowoczesne centrum wystawienniczo-kongresowe. Na powierzchni ponad 27 000 mkw. będzie możliwa organizacja konferencji, wystaw i targów. W Rzeszowie i województwie podkarpackim takiego miejsca zdecydowanie brakuje. Na przełomie lutego i marca br. roku zostanie ogłoszony przetarg na wykonawcę obiektu. Koszt inwestycji wyniesie ponad 102 mln zł.

Nowe inwestycje w Rzeszowie: Centrum Wystawienniczo-Kongresowe Województwa Podkarpackiego

Inwestycja zostanie zrealizowana na terenie Podkarpackiego Parku Naukowo-Technologicznego na granicy miejscowości Tajęciny i Jasionka, w bliskiej odległości od lotniska Rzeszów-Jasionka. Budynek Centrum będzie podzielony na dwie części - kongresową i wystawienniczą. Łączna powierzchnia użytkowa obiektu wyniesie 27 550 mkw. W budynku o funkcji wystawienniczej dostępne będę powierzchnie do obsługi wystaw, a także przestrzeń wystawienniczo-gastronomiczna. W skład części kongresowej wejdą: sala kongresowa, sale konferencyjne, sala binkietowa, powierzchnie biurowe.

Za realizację inwestycji odpowiedzialne jest Województwo Podkarpackie. Projekt koncepcyjny centrum targowego przygotowała Autorska Pracownia Projektowa Dom. Wybór generalnego wykonawcy inwestycji w Rzeszowie nastapi na przełomie lutego i marca 2013 roku. Zakończenie budowy planowane jest na koniec 2015 roku. Wartość inwestycji wyniesie ponad 102 mln zł, dofinansowanie z Programu Rozwój Polski Wschodniej wyniesie ok. 47 mln zł.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej