Wmurowano kamień węgielny pod budowę Centrum Sportów Motorowych w Łodzi

2016-10-06 15:53
Centrum Sportów Motorowych w Łodzi
Autor: materiał prasowy Centrum Sportów Motorowych powstanie przy ul. 6 Sierpnia w Łodzi

Wkrótce w Łodzi powstanie nowoczesne Centrum Sportów Motorowych z torem żużlowym i areną do super enduro, które wybuduje konsorcjum spółek Molewski z Włocławka i Chodeczy. Koszt inwestycji szacowany jest na prawie 50 mln zł.

Centrum Sportów Motorowych powstanie przy ul. 6 Sierpnia w Łodzi. W ramach realizacji powstanie nowoczesny obiekt sportowy z torem żużlowym, trybunami, pomieszczeniami pomocniczymi, zapleczem szatniowo-magazynowym. Całość będzie spełniała standardy zgodne z krajowymi i międzynarodowymi wytycznymi federacji sportowych oraz normami PZM i FIM.

Tor żużlowy będzie miał długość 300-330 m. Wewnątrz niego znajdzie się arena do motorowych zawodów enduro. Stadion będzie zadaszony, na trybunach zasiądzie 10 tys. widzów, w tym 20 osób niepełnosprawnych. Trybuny dookoła toru będą miały dostęp do kiosków gastronomicznych oraz toalet.

Inwestycja będzie realizowana w dwóch etapach. Pierwszy obejmie m.in. budowę stadionu wraz z infrastrukturą techniczną (cztery kasy biletowe oraz 100 miejsc postojowych). Po oddaniu obiektu do użytkowania rozpoczną się prace zwiazane z rozbiórką trybuny zachodniej starego stadionu i budową kolejnych miejsc parkingowych, których docelowo będzie ponad 300.

Budowa musi być prowadzona w taki sposób, aby do zakończenia pierwszego etapu inwestycji można było rozgrywać mecze ligowe w istniejącym obiekcie. Nowy ma być oddany do użytku najpóźniej 22 miesiące po podpisaniu umowy na jego budowę (od 21 marca 2016).

Rozpoczęła się budowa Centrum Sportów Motorowych w Łodzi
Autor: materiał prasowy Koszt inwestycji szacowany jest na prawie 50 mln zł
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Czytaj więcej