Wmurowano kamień węgielny pod budowę Centrum Sportów Motorowych w Łodzi

2016-10-06 15:53
Centrum Sportów Motorowych w Łodzi
Autor: materiał prasowy Centrum Sportów Motorowych powstanie przy ul. 6 Sierpnia w Łodzi

Wkrótce w Łodzi powstanie nowoczesne Centrum Sportów Motorowych z torem żużlowym i areną do super enduro, które wybuduje konsorcjum spółek Molewski z Włocławka i Chodeczy. Koszt inwestycji szacowany jest na prawie 50 mln zł.

Centrum Sportów Motorowych powstanie przy ul. 6 Sierpnia w Łodzi. W ramach realizacji powstanie nowoczesny obiekt sportowy z torem żużlowym, trybunami, pomieszczeniami pomocniczymi, zapleczem szatniowo-magazynowym. Całość będzie spełniała standardy zgodne z krajowymi i międzynarodowymi wytycznymi federacji sportowych oraz normami PZM i FIM.

Tor żużlowy będzie miał długość 300-330 m. Wewnątrz niego znajdzie się arena do motorowych zawodów enduro. Stadion będzie zadaszony, na trybunach zasiądzie 10 tys. widzów, w tym 20 osób niepełnosprawnych. Trybuny dookoła toru będą miały dostęp do kiosków gastronomicznych oraz toalet.

Inwestycja będzie realizowana w dwóch etapach. Pierwszy obejmie m.in. budowę stadionu wraz z infrastrukturą techniczną (cztery kasy biletowe oraz 100 miejsc postojowych). Po oddaniu obiektu do użytkowania rozpoczną się prace zwiazane z rozbiórką trybuny zachodniej starego stadionu i budową kolejnych miejsc parkingowych, których docelowo będzie ponad 300.

Budowa musi być prowadzona w taki sposób, aby do zakończenia pierwszego etapu inwestycji można było rozgrywać mecze ligowe w istniejącym obiekcie. Nowy ma być oddany do użytku najpóźniej 22 miesiące po podpisaniu umowy na jego budowę (od 21 marca 2016).

Rozpoczęła się budowa Centrum Sportów Motorowych w Łodzi
Autor: materiał prasowy Koszt inwestycji szacowany jest na prawie 50 mln zł
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej