Skanska buduje w Kórniku

2009-06-02 17:16
Centrum Rekreacyjno-Sportowe
Autor: Skanska SA Centrum Rekreacyjno-Sportowe w Kórniku – widok elewacji południowo-zachodniej

Kamień węgielny pod budowę Centrum Rekreacyjno-Sportowego w Kórniku został wmurowany. Inwestycja, której koszt wynosi ok. 55 mln zł brutto ma być gotowa w listopadzie 2010 r. Generalnym wykonawcą jest firma Skanska SA.

W skład kompleksu wejdzie hala widowiskowo-sportowa oraz kryta pływalnia. Powierzchnia użytkowa hali wyniesie 4610 m2. Na parterze znajdzie się boisko o wymiarach 51 x 31 m, przeznaczone do gry w koszykówkę, siatkówkę i piłkę ręczną. W obiekcie będą mogły odbywać się zajęcia dla trzech grup jednocześnie – łącznie dla ok. 150 osób. Trybuny pomieszczą 250 widzów. Na piętrze zlokalizowane będą: sala konferencyjna, sale do aerobiku i tenisa, siłownie oraz kawiarnia. Drugi budynek, który wejdzie w skład kompleksu to kryta pływalnia o powierzchni użytkowej 4000 m2. Znajdzie się w nim: basen sportowy o wymiarach 25 x 12,5 m i głębokości 1,4-2,2 m, basen do nauki pływania o wymiarach 12,5 x 8 m i głębokości 0,8-1,25 m, brodzik, „rwąca rzeka”, a także 50-metrowa zjeżdżalnia. Na parterze powstanie również kompleks odnowy biologicznej (sauny, solaria, kabiny z biczami wodnymi, pomieszczenie relaksacyjne), a na piętrze – widownia na 150 miejsc, restauracja i sale ćwiczeń (m.in. siłownia).
Cały obiekt będzie w pełni dostępny dla osób niepełnosprawnych.

"Budowa centrum sportowego w Kórniku nie należy do łatwych zadań ze względu na specyfikę i skomplikowane warunki gruntowo-wodne" – mówi Przemysław Śliwiński, kierownik budowy, Skanska. "Prace realizujemy zgodnie z harmonogramem. Jestem przekonany, że odpowiednie planowanie i koordynacja działań oraz zaangażowanie całego zespołu doprowadzą nas do sukcesu – terminowego przekazania mieszkańcom nowoczesnego centrum rekreacyjno –sportowego".

W hali sportowej wykonano fundamenty, ściany podwalinowe oraz słupy parteru. Obecnie wykonywane są podsypki pod posadzkę i układany jest tzw. chudy beton. Natomiast w miejscu, w którym ma powstać budynek pływalni, realizowany jest obecnie wykop o głębokości 3,5 m i układany chudy beton pod płytę fundamentową. Trwają także prace związane z wykonaniem kanalizacji sanitarnej kompleksu. Na terenie całej inwestycji zrealizowaliśmy już większość sieci zewnętrznych. W najbliższym czasie będziemy wykonywać płytę fundamentową pływalni o powierzchni 1500 m2  i średniej grubości 60 cm oraz posadzkę hali sportowej. Rozpoczniemy także budowę dróg i parkingów.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej