Centrum Multimedialne przy ul. Moniuszki - nowa inwestycja w ramach rewitalizacji Łodzi

2014-12-22 7:00
Wizualizacja audytorium - Centrum Multimedialne przy ul. Moniuszki - nowa inwestycja w ramach rewitalizacji Łodzi
Autor: Zarząd Nowego Centrum w Łodzi Wizualizacja audytorium - Centrum Multimedialne przy ul. Moniuszki - nowa inwestycja w ramach rewitalizacji Łodzi

W Łodzi przy ul. Moniuszki powstanie Mediateka - nowoczesne centrum multimedialne. Nowa inwestycja przewiduje również gruntowną modernizację i rewitalizację ulicy. Koszt prac oszacowano na ok. 35 mln. zł.

Mediateka – centrum multimedialne w Łodzi i rewitalizacja Pasażu Meyera

Projekt rewitalizacji ul. Moniuszki zwanej Pasażem Meyera to I etap projektu nowej inwestycji w Łodzi. Ulica ma zyskać status „woonerfu” – czyli deptaku, na którym funkcjonuje przede wszystkim ruch pieszy i rowerowy. Jedna z pierwszych tego typu inwestycji w Polsce powstała właśnie w Łodzi, na ul. 6 Sierpnia. Przekształcony na„Woonerf” Pasaż Meyera ma powstać w ramach projektu rewitalizacji obszarowej Łodzi, który ruszy z początkiem 2015.

Kolejnym etapem projektu jest Mediateka - nowoczesne centrum multimedialne, która powstanie w willach Meyera przy ul. Moniuszki 3 i 5. W ramach projektu kamienica nr 3 zyska dodatkową kondygnację i dach. Ściany zewnętrzne zostaną częściowo rozebrane. Willa nr 5 z oficyną będzie natomiast rozbudowana a dziedziniec pomiędzy obiektem a jego sąsiadem zostanie zadaszony. Odbudowane zostaną historyczne portyki i balkony oraz ogrodzenie.

W Mediatece Łódzkiej na ul. Moniuszki oprócz tradycyjnej strefy książek (159m2) na I i II piętrze obiektu,  znajdą się: sala główna do spotkań (121m2), repozytorium multimedialne (60m2), wirtualne muzeum interaktywne i sala do warsztatów (45m2), sala odsłuchów (26m2), obszar przeznaczony na multimedia dla osób niewidomych (31m2), strefa młodzieży (50m2),strefa dzieci starszych (50m2), Kraina Bajerk – strefa dla najmłodszych (67m2), czytelnia (48m2) z „sześcianami czytelniczymi” (18m2), audytorium (136m2) i Dialogie Caffe – przestrzeń do organizowania dyskusji, spotkań i warsztatów (149m2).

Nowoczesne centrum multimedialne będzie kosztowało ok. 35 mln. zł. Realizacja przewidziana jest na lata 2015 – 2017. Inwestycja będzie finansowana z budżetu Nowego Centrum Łodzi oraz środków europejskich na lata 2014-2020.


Nazwa inwestycji: Mediateka w Łodzi
Adres inwestycji:
Moniuszki 3 i 5, Łódź
Inwestor:
Nowe Centrum Łodzi
Autor projektu architektonicznego:
DS Consulting Sp. z o. o. i Biuro Projektów Budownictwa Komunalnego SA
Początek realizacji:
2015
Planowane oddanie do użytku:
2017
Koszt inwestycji:
ok. 35 mln. zł. brutto
Dofinansowanie:
Środki z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach
perspektywy finansowej UE 2014 – 2020

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej