Centrum Mikroelektroniki i Nanotechnologii Uniwersytetu Rzeszowskiego

2011-04-19 12:31

Skanska wmurowała kamień węgielny pod budowę kompleksu naukowo-dydaktycznego Centrum Mikroelektroniki i Nanotechnologii Uniwersytetu Rzeszowskiego. Inwestycja zakończy się w czerwcu 2012 roku.

W ramach inwestycji wybudowany zostanie czterokondygnacyjny budynek w kształce litery L. Powierzchnia całkowita wyniesie 35 tys. m2, a kubatura 462 tys. m3.

Zobacz także: Hydrobudowa Polska i PBG wybudują halę sportową w Toruniu

Pod budynkiem zaplanowano garaż podziemny na 296 miejsc parkingowych. Ponadto, na terenie obiektu znajdzie się 95 miejsc postojowych.

Nowy kompleks pomieści laboratoria, w których będą prowadzone badania w technologiach wykorzystywanych m.in. w lotnictwie i medycynie, a które do tej pory nie były realizowane na Podkarpaciu. Na Uniwersytecie będą mogły powstać nowe kierunki  i specjalności, takie jak: nanoelektronika, bioinżynieria medyczna, bioinformatyka, biotechnologia analityczna i biomateriały.

Obecnie Skanska realizuje roboty konstrukcyjne stanu surowego na różnych kondygnacjach. -  Ze względu na stopień skomplikowania i oryginalność konstrukcji, szczególnym wyzwaniem są właśnie rozpoczęte roboty szalunkowe tzw. kapsuły i ścian łukowych pod przyszłą aulę. Trwa murowanie ścian na poziomie piwnic i garaży, a także wykładanie stropu nad piwnicą wełną mineralną, stanowiącą zabezpieczenie przeciwpożarowe. Po okresie zimowym  intensyfikujemy prace związane z realizacją konstrukcji budynku i wykonawstwem robót murowych. Na drugą dekadę czerwca planujemy rozpoczęcie robót elewacyjnych - mówi Marek Kozub, kierownik budowy Skanska.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej