Centrum Edukacji Ekologicznej - zakończona nowa inwestycja w Szczecinku

2015-10-16 12:14
Centrum Edukacji Ekologicznej
Autor: Skanska Centrum Edukacji Ekologicznej - nowa inwestycja w Szczecinku

Oddano do użytku Centrum Edukacji Ekologicznej w Szczecinku. Obiekt zaprojektował Tomasz Wolanin, a zbudowała go Skanska.

Nad jeziorem Trzesiecko, w sąsiedztwie zabytkowego Zamku Książąt Pomorskich powstał kompleks o edukacyjno-rekreacyjnej funkcji - Centrum Edukacji Ekologicznej. Łączna powierzchnia zabudowy dwukondygnacyjnego obiektu wynosi 1443 m², a całkowita powierzchnia terenów zewnętrznych nowej inwestycji to 2430 m². Pomiędzy Centrum, a istniejącym w tym miejscu budynkiem magazynowym powstał pasaż, przez który możliwy jest bezpośredni dostęp z nabrzeża do dziedzińca przy zabytkowym zamku.

Centrum Edukacji Ekologicznej

Centrum Edukacji Ekologicznej w Szczecinku to jedyny ośrodek w Polsce, w którym prowadzone będą badania poświęcone wpływowi zabiegów rewitalizacyjnych na faunę i florę jezior. Wnętrza obiektu podporządkowano jego dydaktycznej funkcji. Zaprojektowano w nim sale wykładowe, salę audytoryjną oraz wielofunkcyjną z wbudowanymi akwariami, czy nowoczesne laboratorium. W budynku mieszczą się również pokoje gościnne z galerią oraz taras widokowy.
W efekcie rewitalizacji wokół obiektu powstał teren rekreacyjny z miejscami do prowadzenia zajęć na powietrzu, miejsce na ognisko, tereny zielone, ścieżki oraz nowy parking samochodowy.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej