Centrum dla osób chorych na Alzheimera

2010-04-27 14:21
Centrum dla osób z chorobą Alzheimera
Autor: SZRM

Jeszcze w tym roku Warszawa będzie miała centrum dla osób z chorobą Alzheimera. Budynek powstaje u zbiegu ulic Nowoursynowskiej i al. Wilanowskiej.

Nowo powstały, wielofunkcyjny budynek Centrum zostanie oddany do użytku prawdopodobnie pod koniec maja. Połączony zostanie łącznikiem z istniejącym już budynkiem Domu Pomocy Społecznej, który zostanie poddany modernizacji. Ta druga część projektu zostanie rozpoczęta w czerwcu br.

Inwestycja jest na etapie wykończenia, wyposażania pomieszczeń: gospodarczych, mieszkalnych, administracyjnych i technicznych oraz zagospodarowania terenu wokół budynku i zieleni na dachu. Prowadzone są końcowe roboty instalacyjne. W budynku Centrum została zamontowana stolarka okienna oraz drzwi wewnętrzne, trwają prace ogrodnicze na dachu zielonym. Gotowa jest już elewacja z piaskowca, drewna i tynku. Zainstalowano kolektory słoneczne na dachu budynku.

Przeczytaj także: Stolica liczy swoje inwestycje

W nowoczesnym obiekcie, oprócz zespołu mieszkalnego dla chorych i gości zakład się stworzenie działu rehabilitacji, na który składać się będzie: zespół fizykoterapii, kinezyterapii i terapii zajęciowej. Docelowo, w ośrodku znajdzie się miejsce dla 120 pacjentów.

Projekt architektoniczny, budowlany i wykonawczy oraz dokumentację przetargową opracowało konsorcjum Kulczyński Architekt Sp. z o. o. i BeMM Architekci Sp. z o.o. Stołeczny Zarząd Rozbudowy Miasta, jest inwestorem zastępczym z ramienia m.st. Warszawy. Generalnym wykonawcą inwestycji - budowy i modernizacji Domu Pomocy Społecznej jest konsorcjum firm – Grupa 3J S.A. i Wrocławskie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego nr 2 Wrobis SA.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej