Centrum dla osób chorych na Alzheimera

2010-04-27 14:21
Centrum dla osób z chorobą Alzheimera
Autor: SZRM

Jeszcze w tym roku Warszawa będzie miała centrum dla osób z chorobą Alzheimera. Budynek powstaje u zbiegu ulic Nowoursynowskiej i al. Wilanowskiej.

Nowo powstały, wielofunkcyjny budynek Centrum zostanie oddany do użytku prawdopodobnie pod koniec maja. Połączony zostanie łącznikiem z istniejącym już budynkiem Domu Pomocy Społecznej, który zostanie poddany modernizacji. Ta druga część projektu zostanie rozpoczęta w czerwcu br.

Inwestycja jest na etapie wykończenia, wyposażania pomieszczeń: gospodarczych, mieszkalnych, administracyjnych i technicznych oraz zagospodarowania terenu wokół budynku i zieleni na dachu. Prowadzone są końcowe roboty instalacyjne. W budynku Centrum została zamontowana stolarka okienna oraz drzwi wewnętrzne, trwają prace ogrodnicze na dachu zielonym. Gotowa jest już elewacja z piaskowca, drewna i tynku. Zainstalowano kolektory słoneczne na dachu budynku.

Przeczytaj także: Stolica liczy swoje inwestycje

W nowoczesnym obiekcie, oprócz zespołu mieszkalnego dla chorych i gości zakład się stworzenie działu rehabilitacji, na który składać się będzie: zespół fizykoterapii, kinezyterapii i terapii zajęciowej. Docelowo, w ośrodku znajdzie się miejsce dla 120 pacjentów.

Projekt architektoniczny, budowlany i wykonawczy oraz dokumentację przetargową opracowało konsorcjum Kulczyński Architekt Sp. z o. o. i BeMM Architekci Sp. z o.o. Stołeczny Zarząd Rozbudowy Miasta, jest inwestorem zastępczym z ramienia m.st. Warszawy. Generalnym wykonawcą inwestycji - budowy i modernizacji Domu Pomocy Społecznej jest konsorcjum firm – Grupa 3J S.A. i Wrocławskie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego nr 2 Wrobis SA.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej