Budynki Szpitala Grunwaldzkiego na sprzedaż

2007-05-23 14:03

Budynki poznańskiego Szpitala Grunwaldzkiego zostały wystawione na sprzedaż. Grunt i zabudowania można nabyć za 5,4 mln zł. Dyrekcja Szpitala Wojewódzkiego zapowiada, że za mniej ich nie sprzeda.

Decyzja o likwidacji lecznicy zapadła w 2006 roku. Teraz nieruchomość wystawiono na sprzedaż. W jej skład wchodzi działka o powierzchni 4,5 tys. mkw., na których stoją cztery stuletnie wille miejskie o łącznej powierzchni użytkowej 2,7 tys. mkw. Olbrzymim atutem działki jest jej położenie. Parcela jest bowiem zlokalizowana przy zacisznej ul. Orzeszkowej, pomiędzy Matejki i Śniadeckich, zaledwie kilkaset metrów od bramy Międzynarodowych Targów Poznańskich.
Oferty można składać do 15 marca w sekretariacie Szpitala Wojewódzkiego przy ul. Lutyckiej. Za pieniądze ze sprzedaży budynków szpital zamierza wybudować nowy blok operacyjny. W planach jest też termomodernizacja gmachu.
W marcu 2007 roku poznaliśmy firmę, która kupiła poszpitalne budynki. Nowym właścicielem jest przedsiębiorstwo Wechta, które chce przerobić stary szpital na ekskluzywne mieszkania i hotel. Spółka kupiła nieruchomość za 12 mln zł.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej