Szkoła modułowa z kontenerów: podstawówka w Ząbkach zbudowana z kontenerów w 4 tygodnie

2014-12-01 12:34
Szkoła Podstawowa nr 3 w Ząbkach zbudowana z kontenerów, w technologii budownictwa modułowego przez firmę Touax Polska
Autor: TOUAX Szkoła z kontenerów. Do jej budowy użyto 27 kontenerów

Tę szkołę z kontenerów zbudowano w zaledwie 4 tygodnie. Szkoła modułowa znajduje się na ul. Kościelnej 2 w Ząbkach. Jest to nowoczesny i przestronny budynek z kolorowych kontenerów. Generalnym wykonawcą jest firma Touax Polska.

Szkoła podstawowa z kontenerów

W wyniku przetargu rozstrzygniętego w lipcu 2013 podwarszawska gmina Ząbki wybrała ofertę firmy Touax, specjalizującej się w budowie domów z kontenerów, jako generalnego wykonawcę nowej inwestycji – Szkoły Podstawowej numer 3 w Ząbkach.

Firma wygrała przetarg właśnie dzięki technologii budownictwa modułowego. Technologia ta polega na budowaniu ze specjalnie zaprojektowanych i spełniających normy kontenerów. Charakteryzuje się krótkim czasem realizacji, kompleksowością i bezpieczeństwem rozwiązań.

Szkoła kontenerowa jest już naszą drugą realizacją w Ząbkach. Parę lat temu przygotowaliśmy również przedszkole z kontenerów. Przygotowana przez nas oferta spełniała wszystkie wymogi przetargu. Wyposażenie budynku, m.in. oświetlenie awaryjne, klimatyzacja, wentylacja, wykończenie poszczególnych pomieszczeń było ustalane z dyrekcją szkoły. Całość odebrali inspektorzy gminni, którzy potwierdzili wysoką jakość wykończenia budynku – podkreśla Krzysztof Czerwiński, dyrektor oddziału Touax w Warszawie, który był odpowiedzialny za realizację nowej inwestycji.

Szkoła z 27 kontenerów

Na Szkołę Podstawową nr 3 w Ząbkach składa się 27 modułów. Podłączenie kanalizacji i prądu, wykończenie pomieszczeń i instalacja modułów oraz inne prace związane z budową trwały zaledwie cztery tygodnie. Po tym czasie szkoła modułowa była gotowa na przyjęcie uczniów. Budynek służyć będzie uczniom  przez co najmniej dwa najbliższe lata – umowa najmu podpisana zostałana 24 miesiące. W tym czasie gmina powiększy istniejący budynek szkolny o kolejną kondygnację. Nowa inwestycja rozbudowy rozpocznie się w lipcu 2015, a planowany czas oddania budynku do użytku to wrzesień 2015. Okres najmu kontenerów to 12 miesięcy. Po rozbudowie obiekt będzie miał powierzchnię 830 m² (56 modułów).

nazwa obiektu: Szkoła Podstawowa nr 3 w Ząbkach
inwestor: Urząd Miasta Ząbki
generalny wykonawca: Touax Sp. z o.o.
początek realizacji: lipiec 2013
planowane oddanie do użytku: wrzesień 2013
powierzchnia użytkowa: 400 m² – parter (27 modułów)

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej